Magyarország, a szegény rokon

2009. 03. 11. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

(Brüsszel)

Az Eurostat, az unió statisztikai hivatala nemrégiben összeállítást közölt arról, hogy a 27 tagú EU-ban az egyes térségekben 2006-ban hogyan alakult az egy főre jutó GPD, azaz a bruttó nemzeti termék. Az adatok azt mutatják, hogy a leggazdagabb térség belső London volt (az átlag 336 százaléka), Luxemburgi Nagyhercegség (267 százalék), Brüsszel (233 százalék), valamint Hamburg (200 százalék). A 125 százalékot meghaladó 41 leggazdagabb régió közül 9 Németországban, 6 az Egyesült Királyságban, 5 Hollandiában, 4 Ausztriában, 3 Spanyolországban és Olaszországban, 2 Belgiumban és Finnországban, egy-egy térség pedig a Cseh Köztársaságban, Dániában, Írországban, Görögországban, Franciaországban, Szlovákiában, Svédországban és a Luxemburgi Nagyhercegségben volt. A legszegényebb húsz térség mindegyike Bulgáriában, Magyarországon, Lengyelországban és Romániában található.
A leggazdagabb első húsz térség közül a volt kommunista EU-tagok közül csak Csehország és Szlovákia szerepel a listán. A húsz közül a tizenkettedik Prága, a tizenkilencedik pedig a pozsonyi körzet. A húsz legalacsonyabb jövedelmű térségben három magyar régió foglal helyet: Észak-Alföld, Észak-Magyarország és Dél-Alföld. Ami az országos jövedelmi „helyezést” illeti, a Cseh Köztársaságban az egy főre jutó GDP az uniós átlag 77,4 százaléka. Magyarországnál ez a százalék 63,6, Szlovákiánál pedig 63,5.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.