Miután tegnap az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD), az Európai Beruházási Bank (EBB) és a Világbank bejelentette azt a tervét, hogy az egykori kommunista országokban működő bankokat és vállalatokat 24,5 milliárd euró összegű finanszírozási programmal segíti, kétségessé vált, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnök Brüsszelben vasárnap a nem hivatalos, rendkívüli csúcson megismétli-e azt a javaslatát, hogy 180 milliárd eurós európai támogatást nyújtsanak a térségnek. Az összeg legnagyobb részét 11 milliárd eurós hitelkerettel az EBB állja.
A csúcsot Donald Tusk lengyel miniszterelnök javaslatára a kilenc közép- és kelet-európai ország vezetőinek találkozója előzi meg. A magyar és a lengyel miniszterelnök azt is szeretné, hogy országaik gyorsított ütemben csatlakozhassanak az euróövezethez.
José Barroso uniós bizottsági elnök Gyurcsány Ferenccel folytatott megbeszélésén azzal tért ki a kérés elől, hogy a maastrichti kritériumok fellazítása nem tartozik az Európai Bizottság jogkörébe. Az is nyilvánvaló, hogy az euróövezet jelenlegi 16 tagja nem nézné jó szemmel a kivételezett csatlakoztatást.
Így hazudik Gyurcsány pártja a 13. havi nyugdíjról