Jennifer Lopez
Kulisszatitkok derültek ki Jennifer Lopez koncertjéről

Újragondolnák az NBH szerepét. Nem bírálni, hanem támogatni kell a rendőrséget, s minden szükséges segítséget meg kell adni munkájuk elvégzéséhez – hangsúlyozta tegnap a Hír TV Péntek 8 című műsorának vendégeként Lázár János (Fidesz). Az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottságának elnöke szerint a romák elleni támadássorozat is rávilágított arra, hogy komoly gond van a titkosszolgálatokkal. Ezért a Fidesz, kormányra kerülése esetén, újragondolja a titkosszolgálatok, a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) szerepét, átszervezi a rendőrséget. Lázár felhívta a figyelmet arra is, hogy a katonai titkosszolgálatok felől nem érkeznek botrányos hírek. A politikus úgy látja, a rendőrség a romagyilkosságok ügyében a lehetőségeihez képest mindent megtesz az elkövetők felderítése érdekében, a titkosszolgálatok viszont nem segítették őket megfelelő információkkal. Lázár megismételte azon véleményét: aggasztó a kormány hozzáállása a rendőrséghez.. – Erős rendőrségre lenne szükség, miközben a jelenlegi kormány gyenge, nem képes a közrendet, a közbiztonságot garantálni – szögezte le. (N. E.)
A Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) és a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat után az Információs Hivatal is bekapcsolódott a romák orvgyilkosai utáni hajtóvadászatba – tudta meg a Népszabadság. Ráadásul a hír szerint a szakszolgálat kapacitásának jelentős részét a nyomozó rendőri egység rendelkezésére bocsátotta, s megrendeléseiket soron kívül teljesíti. Mindez jelentheti a híváslisták és az elektronikus levelezés ellenőrzését, telefonlehallgatásokat vagy más titkosszolgálati módszereket is.
Ezzel kapcsolatban Demeter Ervin (Fidesz) volt titkosszolgálati miniszter lapunknak úgy nyilatkozott: a megfigyelési ügy óta okkal gyanakodhat az ember a lehallgatások törvényességét illetően. Ezért is nagy baj, ha a titkosszolgálatokat pártpolitikai célokra használják fel, pedig az ilyen komoly bűncselekmények esetén, mint amilyen ez a sorozatgyilkosság, nagy szükség lenne a szolgálatok hathatós segítségére. A lehallgatásokhoz bizonyos esetekben a rendészeti miniszter, máskor bírói engedély szükséges, de Demeter Ervin szerint „Draskovicsék kreativitását ismerve” nyilván ezúttal is megoldják, hogy elegendő legyen a miniszteri engedély.
Ismert, az UD-ügyben sem bíró, hanem Draskovics Tibor rendészeti miniszter adott engedélyt a vagyonvédelmi cég vezetőinek lehallgatására, mivel a lehallgatással felderíteni kívánt bűncselekményért kiszabható szabadságvesztés időtartama meghaladta az öt évet. Ehhez képest a cég vezetői elleni nyomozást bűncselekmény hiányában megszüntették, viszont Szilvásy György akkori titokminisztert gyanúsítottként hallgatták ki és rabosították. A feljelentő, vagyis Laborc Sándor a napokban bejelentette, távozik az NBH főigazgatói posztjáról, Ficsor Ádám titokminiszterről pedig kiderült, hogy az MSZP kampányát irányítja majd.
Szerettük volna megtudni, hogy a romagyilkosságok esetében Draskovics Tibor adott-e engedélyt titkos információgyűjtésre, de a rendészeti minisztérium sajtóosztályán államtitokra hivatkozva nem adtak erről tájékoztatást.
Eközben tegnap előzetes letartóztatásba helyezte a bíróság azt a férfit, akinek Borsod megyei tanyáján a napokban engedély nélkül tartott lőfegyvereket találtak – tájékoztatta lapunkat Horváth Lajos alezredes, a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) főosztályvezetője. Kérdésünkre hozzátette: továbbra sincs információjuk arról, hogy a gyanúsítottnak köze lehet-e a romák elleni támadásokhoz. Ismert, a letartóztatott férfi Borsod megyei tanyáján több tucat gépkarabélyt, lőszert, egy lángszórót és számos haditechnikai eszközt találtak. Az első sajtóhírek még azt feltételezték, hogy a sorozatgyilkosokra csapott le a rendőrség. A romák elleni támadássorozat kapcsán Bencze József országos rendőrfőkapitány elrendelte, hogy a rendőrség tíz évre visszamenőleg vizsgálja át az öszszes, lőfegyverrel és robbanóanyaggal elkövetett bűncselekmény aktáit – tudta meg a Népszabadság. Ugyanis nem zárható ki, hogy már korábban is elkövettek fegyveres bűncselekményt a romák orgyilkosai. Közben a rendőrség a polgárőrséggel közösen megerősítette azoknak a településeknek a védelmét, ahol nagy számban élnek romák. Ismert, összesen 120 nyomozó dolgozik a sorozatgyilkossági ügy feltárásán. A kancellária Nemzetbiztonsági Irodájának tegnapi közleménye szerint Iváncsik Imre titkosszolgálati államtitkár csütörtökön, a rendészeti bizottság zárt ülésén nem zárta ki külföldi titkosszolgálatok érintettségét, csupán arról beszélt, hogy eddig nem vetődött fel erre utaló adat.
Publicisztika a 6. oldalon
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.