Ostromlókat ítéltek el

Vona Adrienn
2009. 09. 27. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egy és két év közötti börtönbüntetéssel sújtotta tegnap a Pesti Központi Kerületi Bíróság a Magyar Televízió (MTV) székházának ostromában részt vevő hat vádlottat, de minden esetben felfüggesztette a büntetés végrehajtását. Ismeretes: három évvel ezelőtt több ezer tüntető ostromolta meg a köztelevízió székházát, Gyurcsány Ferenc balatonőszödi beszédének kiszivárgása után. A 2006-os eseményekre visszautalva a Szabó Noémi által vezetett bírói tanács az ítélet indoklásában kifejtette, hogy a véleménynyilvánítás valóban alkotmányos alapelv, azonban garázda jellegű erőszakos magatartásban ez nem ölthet formát. A bírónő megmagyarázta azt is, hogy miért közérdekű üzem működésének megzavarása tekintetében hozott ítéletet. Véleménye szerint közérdekű üzemnek tekinthető minden távközlési üzem, és a jogszabályok szerint ennek minősül a televízió is. A székházban a tanúvallomások szerint a 2006-os ostrom estéjén az adást azért szüntették be, mert a dolgozók fenyegetettségük miatt távoztak az épületből. Az ítélet kihirdetése után a vádlottak közül egy személy fellebbezett a végzés ellen, ketten gondolkodási időt kértek, és hárman tudomásul vették az ítéletet. K. János védője, Koczkás Sándor felmentésért fellebbezett, és lapunknak elmondta, hogy a televízió székháza nem minősül közérdekű üzemnek. Hasonlóan fogalmazott Gaudi-Nagy Tamás ügyvéd: „A közérdekű üzem megállapítást vitathatónak tartom, ugyanis a televízió műsorszolgáltató, de nem jeltovábbító, így nem minősülhet távközlési üzemnek.”

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.