Bár egyes jelek arra utalnak, hogy a világgazdasági visszaesés már elérte a mélypontot, s erősödés következik, a munkanélküliség várható növekedése még rengeteg kockázatot hordoz magában – jelentette ki tegnap a Quaestor Navigátor kiadvány bemutatóján a pénzügyi csoport vezető elemzője. Háda Bálint úgy látja, hogy hazánkban akár 11-12 százalékra is duzzadhat a munkanélküliség a következő hónapokban.
A szakember szerint a gazdasági növekedés beindítója a hitelezés élénkülése lehetne, de egyelőre ennek nem sok jele mutatkozik. Ráadásul a magyar gazdasági növekedést a következő másfél évben a belső fogyasztás sem tudja serkenteni, ezért továbbra is az exporton lesz a hangsúly. Az elemző úgy gondolja, hogy a Magyar Nemzeti Banknak az idén már nem sok lehetősége lesz az irányadó kamat csökkentésére.
Bár az elmúlt hónapokban a kedvező piaci hangulat miatt a budapesti tőzsde papírjai erősödtek, könnyen előfordulhat, hogy a hazai börze ősszel lejtmenetbe kapcsol – állapította meg a vezető elemző. Háda Bálint szerint amíg a befektetők kockázatvállalási kedve nagy volt, addig a magyar piacot egy kalap alá vették a többi régiós börzével, ám komoly kockázatot jelent, hogy amint roszszabbra fordul a helyzet, a vásárlók figyelni kezdenek az országok gazdasági mutatóira is. Márpedig hazánk továbbra is rendkívül rossz helyzetben van, ezért a romló befektetői hangulatban a magyar börze még nagyobbat eshet, mint régiós társai – olvasható a Navigátorban.
A kiadvány készítői az OTP árfolyamának nyári emelkedését a befektetői hangulat javulásának tulajdonítják, bár a bank helyzetét jónak minősítik. Ugyanakkor hozzáteszik, hogy még gondot okozhat a problémás hitelek szaporodása. Épp ezért az elemzők az OTP papírjainak eladását javasolják. A hazai részvények közül az Egist kedvelik leginkább a brókercég szakértői, ám a minősítéséhez azt is hozzátették, hogy úgy tűnik, a papír erősödése elérte a határait.
A forint árfolyamának kedvező alakulása – a részvényekhez hasonlóan – szintén a kedvező befektetői hangulatból ered, ezért a magyar fizetőeszköz nem maradhat sokáig a jelenlegi erős szinten – állítják a Quaestor elemzői. Több jel is arra utal, hogy hamarosan gyengül majd a forint. A Navigátor szerzői szerint, amint a nemzetközi hangulat romlani kezd, nyilvánvalóvá válik majd, hogy az erős forint nem Magyarország gazdasági helyzetének, vagy a kormányzati intézkedéseknek köszönhető, hanem az optimista befektetői hangulatnak.
A pénzügyi csoport szakértői a nyersanyagpiacon látnak csábító befektetési lehetőségeket. Várakozásaik szerint a közeljövőben az arany, az ezüst és az olaj is drágul. Az élelmiszer-ipari nyersanyagok közül pedig elsősorban a búzában látnak fantáziát az elemzők.
Ódákat zengenek a brazil támadó debütálása után, hoppon maradhat az ex-Fradi-edző fia
