Az egykori, ifjúsági ügyekért felelős minisztériumtól és a Gyermek és Ifjúsági Alapprogramból is jelentős támogatást kaptak a volt szocialista Zuschlag János érdekeltségébe tartozó, a vád szerint nem működő szervezetek. Erről a Bács-Kiskun Megyei Bíróságon folyó per tegnapi tárgyalási napján meghallgatott tanúk beszéltek. Az egyik tanú vallomása szerint az átlagnál jóval magasabb összegű egyedi támogatást kaptak a Zuschlag Jánoshoz köthető civil szervezetek 2002 és 2006 között az akkori Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztériumtól és utódjaitól.
Egy másik tanú vallomásából kiderült: egyes civil szervezetek nagyobb összegű támogatást kaphattak a Gyermek- és Ifjúsági Alapprogram (GYIA) tanácsához benyújtott pályázatokon, ha cserében támogatták a minisztérium által preferált szervezeteket. A GYIA-tanács ülése előtt a civil oldal szóvivőjével, Prácser Lászlóval (a kilencedrendű vádlottal) egyeztetett Ocsovai Tamás, aki akkor az ifjúsági ügyekért is felelős minisztérium helyettes államtitkára volt, és arra kérte, hogy támogassa a Zuschlag János érdekeltségébe tartozó szervezetek pályázatait – mondta a tanú, aki 2002-től 2006-ig az Ifjúsági és Sportminisztériumban, majd jogutódjainál dolgozott szakreferensként. Prácser László elismerte, hogy a GYIA-tanács ülése előtt „valóban felmerült az, hogy a támogatásért cserébe a civil oldal felvállalja a kormányzati oldal előterjesztését”.
Zuschlag János is megszólalt és megerősítette, hogy a pályázatok elosztása előtt széles körű egyeztetés volt a civil és a kormányzati oldal között. „Az nem igaz, hogy ez arra a hat-hét szervezetre irányult, amivel engem összefüggésbe hoznak” – tette hozzá.
A Bács-Kiskun Megyei Főügyészség bűnszervezet tagjaként, különösen nagy kárt okozó, folytatólagosan elkövetett csalás bűntette és más bűncselekmények elkövetése miatt nyújtott be vádiratot Zuschlag János, az MSZP volt országgyűlési képviselője, a párt megyei szervezetének korábbi ügyvezető elnöke és 15 társa ellen.

Kiszáradt egy népszerű tó a Balaton mellett