Lejtőn a hazai index

Bár a gödörből kikapaszkodni látszik a világgazdaság, a tőzsdei jegyzésárak és árfolyamok tegnap világszerte megtorpantak. Európa is lejtőre került, a BUX pedig még a régiótársak többségénél is nagyobbat esett, igaz, szerénynek mondható forgalom mellett. A forint is gyengült, de nem számottevő mértékben.

Munkatársunktól
2009. 10. 01. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Világszerte megtorpant a tőzsdei száguldás. Európában is, azon belül a kelet-közép-európai régióban is kisebb-nagyobb veszteséget szenvedtek el az indexek. A régióban a legnagyobb veszteséget az orosz RTS index szenvedte el 2,8 százalékos mínusszal, míg a legjobban a lengyel tőzsde teljesített nulla körüli eredménnyel. A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX tegnap 385,16 pontos, 1,86 százalékos csökkenéssel, 20 343,91 ponton zárt. A részvénypiac forgalma 17,4 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest. Megremegett a befektetők keze – mondta az MTI kérdésére Nyári Zsolt, a KBC Securities üzletkötője, hozzátéve, hogy több napi emelkedést zárt le a piac a hétfői eséssel, így a befektetők úgymond bezsebelték a korábbi profitokat. A Mol és a Richter piaci átlagot meghaladó esése a kereskedő szerint nem volt meglepő azok után, hogy pénteken a zárószakaszban éppen e két papír árfolyamát húzták fel a legnagyobb mértékben. Nyári Zsolt elmondta, hogy a BÉT teljesítménye beleillett a nyugat-európai tőzsdék mozgásába, ezek is kis mínusszal kezdték a tőzsdenapot, s egy-másfél százalékos veszteséggel zártak.
Viszonylag szűk sávban tartotta 270 forintos euróárfolyam feletti értékét a forint: hétfőn délelőtt fél tízkor az eurót 272,00 forinton jegyezték a bankközi kereskedelemben a péntek délutáni 270,65 forint után. A dollár kissé korrigálta előző heti veszteségeit, a globális devizakereskedelem ázsiai szakaszában, a zárva tartó japán, indiai és szingapúri tőzsdék miatt „megritkult” piacon. A dollár enyhe erősödését részben a korábbi veszteségek szükségszerű korrekciójának, részben pedig a hét két fő eseménye, a Fed kétnapos kamatdöntő ülése és a G20 pittsburghi találkozója előtti kivárásnak tulajdonítják.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.