A Romaversitas Alapítvány igazgatója, Daróczi Gábor szerint érthetetlen az az állítás, hogy Borovszky Tímea, az Oktatási és Kulturális Minisztérium esélyegyenlőségi főosztályvezetője utasította a HÖOK Hallgatókért Közalapítványt, rendeljen egy ötmilliós kutatás tőlük, hiszen ezt közvetlenül is kérhette volna. „Egy minisztériumi vezetőnek […] egy ilyen kutatás megrendelésére önállóan van lehetősége”, vagyis ha akarta volna Borovszky Tímea, akkor a kutatást „direkt módon megrendelhette volna a Romaversitastól, teljesen függetlenül a HÖOK Hallgatókért Közalapítványtól” – fogalmazott Daróczi Gábor tegnap budapesti sajtótájékoztatóján.
Havas Gábor, aki 2001-től 2008 decemberéig a Romaversitas igazgatója volt, a tegnapi sajtótájékoztatón elmondta: 2008. április közepén kereste meg őt Nagy Attila, a Katapult mentorprogram akkori programigazgatója, hogy felkérje egy kutatás lebonyolítására. A kutatás lényege a Katapult programban részt vevők társadalmi összetételének a feltárása. Közölte, szerződést nem kötöttek, az ötmillió forintot, amely 2007-es maradványpénz volt, 2008. június 13-án utalta át nekik a HÖOK Hallgatókért Alapítvány.
Havas Gábor megjegyezte, korábban a Nagy Attilával folytatott megbeszélésen tudatta, hogy a határidőkre tekintettel nem tudja elvállalni a kutatás lebonyolítását, de az akkori programigazgató azt mondta neki, hogy a június végi határidő formálisnak tekinthető, a teljesítés ráér később is. Mint mondta, így nem lett volna szabad elvállalnia a kutatást, ezért önkritikát kell gyakorolnia.
A Fővárosi Főügyészség Borovszky Tímeát hivatali visszaéléssel gyanúsította meg. Az ügyészség szeptember 30-ai közleményében azt írta: a gyanúsított hivatali helyzetével visszaélve 2007 őszén kezdeményezte a HÖOK Hallgatókért Alapítvány képviselőjénél, hogy az a támogatásra átutalt pénzből – pályázat nélkül, megbízási szerződés alapján – ötmillió forintot juttasson el a Romaversitasnak.

Gulyás Gergely keményen helyretette Karácsony Gergelyt