Több oka is van a szavazás kiszámíthatatlanságának. Évek óta fokozatosan csökkent a hagyományosan egy pártra voksoló polgárok száma, ugyanakkor emelkedett azoké, akik a pillanatnyi politikai viszonyokhoz igazodnak és az utolsó pillanatban döntenek. A szorosnak ígérkező verseny izgalmát csak növeli a bonyolult választási rendszer, amely kombinálja az egyéni körzeteket és a listáról történő mandátumszerzést. Ha valamelyik párt az adott tartományban több egyéni mandátumot szerez, mint listásat, akkor a különbözet – az úgynevezett létszám feletti – mandátumot is megkapja. Ez előreláthatólag a CDU-nak kedvez majd.
Az országnak címzett – az al-Kaida terrorszervezetnek tulajdonított – videofenyegetések közben újabb kiadással gazdagodtak. A marokkói származású, hosszú ideg Bonnban élt, magát „Abu Talha, a németnek” nevező Bekkay Harrach az iszlamista csoport nevében ismételten felszólította Berlint, rendelje vissza a Bundeswehr alakulatait Afganisztánból, különben – mind mondotta – „keserű napra ébred Németország”. A szövetségi belügyminisztérium semmi konkrét jelét sem látja a közvetlen veszélynek, óva int a pániktól, a köztársaságot a világ legbiztosabb országának tartja. Ugyanakkor megerősítette a biztonsági intézkedéseket a repülőtereken és a nagy forgalmú pályaudvarokon. Mindezek ellenére a Pentagon különös elővigyázatosságra szólította fel az itt tartózkodó amerikai állampolgárokat.
Borzolja a kedélyeket a legutóbbi tartományi választások botránya is: a Twitter internetes portál a törvényben megszabott idő előtt hozta nyilvánosságra az exit-poll felmérések adatait. A kiszivárogtatókat ötvenezer eurós bírság fenyegeti, de kilétükre máig nem derült fény.
Brad Pitt pimaszul odaszúrt Tom Cruise-nak, az F1 rendezője viszont ismét összehozná a két sztárt
