Páva Zsolt polgármester az ülésen hangsúlyozta, hogy a pécsi városvezetés biztosítottnak látja az ivóvíz- és szennyvízszolgáltatást. Elhangzott az is, hogy a francia fél egyetlen alkalommal sem volt hajlandó reagálni a város hivatalos megkeresésére, nem ült le tárgyalni az ügy rendezése érdekében. Kérdésre válaszolva Páva Zsolt közölte, becslése szerint a kártérítés összege két- és ötmilliárd forint között lehet, azaz ha elveszítenék a per(eke)t, ennyit kell majd a városnak fizetnie a franciáknak.
Az együttes ülést vezető Tóth Bertalan (volt alpolgármester) az önkormányzati bizottság MSZP-s elnöke meglepetésének adott hangot a polgármester által megjelölt kártérítési összeg nagysága miatt, mondván, korábban 1,3 milliárdról volt szó, s szerinte kérdéses, hogy ennyi pénzt (mármint 2-5 milliárdot) hogyan teremt majd elő a város. Tóth hangsúlyozta, továbbra is egyetértenek ugyan a víziközmű-üzemeltetés százszázalékos önkormányzati tulajdonú céggel történő működtetésével, ám aggályosnak tartják a vízmű zrt.-székház birtokbavételi eljárásának módját.
Mint ismert, az 50,5 százalékban pécsi tulajdonú, 48,5 százalékban a francia SUEZ Environnement S. A. által birtokolt Pécsi Vízmű Zrt.-vel az önkormányzat a minap felbontotta a víziközmű-üzemeltetési szerződést, s a Tettye Forrásház Zrt.-re bízta a feladatot. A Tettye – a vízszolgáltatás érdekében – hétfőn birtokon belülre került: az új cégvezetés kizárta a felső- és középvezetőket az épületből, erre válaszul a vízmű zrt. vezetője bejelentette, hogy ő is bírósághoz fordul, de a SUEZ is pereskedni akar. A pécsi baloldal egyébként már tavaly szerette volna a Pécsi Vízműben meglévő városi részvényeket egy új cégbe apportálni, de tervük kudarcba fulladt részben a Pécsi Vízmű Zrt. ellenállása, másrészt az Európai Unió nyomásgyakorlása miatt.

Megszavazta a közgyűlés a költségvetést: húszmilliárddal emelik a főváros folyószámla-hitelkeretét