A busójárás a világörökség része
Megkapta a szellemi világörökségi címet a mohácsi busójárás: az UNESCO bizottsága a 12 jelölt közül az ősi hagyományokat ápoló télűző fesztivált támogatta. A busójárás olyan megőrzésre érdemes kultúrkincsekkel került egy társaságba, mint az indonéz bábművészet, a riói karnevál vagy a halottak ünnepe Mexikóban. (K. R.)
Műemlékvédelemről Békés megyében
Békésen a népi építészetről tartanak tanácskozást október 1–3. között. Ma az építészeti tér antropológiai értelmezésébe kaphatnak bevezetést az érdeklődők, majd a népi műemlékek védelméről hallgathatnak előadásokat. Szombaton a megye nevezetes műemlék épületeit (a tótkomlósi népművészeti tájházat, a kétegy-házi Andrássy–Almásy-kastélyt, Békéscsabán két tájházat) keresik fel. (V. E.)
Lengyelek Magyarországon
Cséby Géza Sors-Címerkép és Laczkó András Testvérek a vonaton című könyvét mutatják be ma délután a balatonlellei könyvtárban, a művelődési házban pedig Menekülés a jövőért – Lengyelek Magyarországon 1939–2009 címmel nyílik kiállítás. (G. J. A.)
Bujtor István temetése
A barátok és tisztelők ma 15 órától róhatják le kegyeletüket Bujtor István sírjánál Balatonszemesen; a múlt pénteken hatvanhét éves korában elhunyt színész-rendezőt, a veszprémi Petőfi Színház igazgatóját 13 órakor testvére, Latinovits Zoltán sírhelyével szemben, a lélekharang tövében, szűk családi körben helyezik örök nyugalomra. Bujtor István lelki üdvéért október 7-én fél ötkor a budapesti Szent István-bazilikában tartanak gyászmisét. (MN)
A nyári munkák kezdetkor megnő a diákszámlákat nyitó családok száma, ezekre érdemes figyelni
