
origo.hu
Veszélyes darazsak – így védekezhet a darázsszezon kezdetén
Éremtáblázat
1. Svájc 3 – –
2. Egyesült Államok 2 2 4
3. Koreai Köztársaság 2 1 –
4. Franciaország 2 – 2
5. Németország 1 3 1
6. Kanada 1 2 1
7. Kína 1 1 –
8. Csehország 1 – 1
9–11. Hollandia 1 – –
Svédország 1 – –
Szlovákia 1 – –
Ez a Didier nem az Didier! Hiába ugyanaz a keresztnév és az ország, no meg a kopasz „frizura”, noha a legtöbben a szakági Világkupa-pontversenyt vezető svájci Didier Cuche-t tartották esélyesnek az aranyra, mégis honfitársa, Didier Defago nyerte meg az alpesi sí király kategóriájának számító férfilesiklás vancouveri olimpiai aranyát. A szombatról hétfőre halasztott versenyen Cuche is jól ment, a felső szakaszon talán a legjobban, de pechjére a pálya alján „beleragadt” az olvadó hóba, és végül hatodik lett. Tizenkét éve Naganóban szerzett Super-G-beli ezüstjét így nem tudta aranyra váltani. Defago még soha nem állhatott világversenyes dobogóra, most viszont minden idők legszorosabb olimpiai lesiklóversenyében 7, illetve 9 század másodperccel megelőzte a nála nagyobb névnek számító, egyaránt kétszeres összetett Vk-győztes norvég Aksel Lund Svindalt, illetve amerikai Bode Millert, akiket ötkarikás diadalával végre valamiben lekörözött, Cuche-sel együtt.
A nap másik svájci aranyát Dario Cologna szerezte 15 km-es szabadstílusú sífutásban, mellette az olasz Pietro Piller Cottrer és a cseh Lukas Bauer állhatott a dobogóra. A 23 esztendős helvét győzelme nem akkora meglepetés, hiszen a Vk-összetett harmadik helyén áll, az viszont igen, hogy az itt vezető norvég Petter Northug csupán a 41. lett. A magyar Tagscherer Zoltán pedig 81. a 96 indulóból, megelőzve többek között etióp, nepáli, mongol, bermudai, perui vagy a sort záró portugál riválisát. Harmadik olimpiáján szereplő 33 éves honfitársunk önkritikusan értékelt. „A verseny nem ment, ezt el kell ismernem, de legalább a hajrám látványos volt, úgy gondoltam, legalább ez nézzen ki jól a tévénézők számára. Sajnos az elmúlt napok esőzései miatt nagyon mély lett a pálya, és ez a gyengébbeket sújtja elsősorban. Majdnem nyolc percet kaptam az első helyezettől, ami sok, mert általában hatot szoktam. Sprintben még rajthoz állok, de nem várok nagy eredményt, mert klasszikus stílusban írták ki, ami nekem nem fekszik.”
Női indulónk, Viczián Vera sem váltotta meg a világot tíz kilométeren, hiszen három ellenfelét megelőzve a 75. helyen végzett. „A kis országok sportolóival együtt többet kaptunk az élversenyzőktől, mint amennyit szoktunk, de ez talán a tétnek is köszönhető. Én lemeccseltem velük a magam versenyét, de azt hiszem, kicsit elfutottam magam, és a második körben már nem tudtam azt hozni, amit szerettem volna. A teljesítményemet közepesre értékelem, lehetett volna jobb is.” – nyilatkozta a MOB honlapján a 37 éves, kétgyermekes családanya. Úgyhogy félre a fanyalgással, s őszintén le a kalappal a minden szempontból amatőr sportoló előtt! No meg persze a profi dobogósok (a svéd Charlotte Kalla győzött a kétszeres aranyérmes észt Kristina Smigun-Vähi és a kétszeres ezüstérmes norvég Marit Björgent lehagyva) előtt is.
Magyar idő szerint tegnap hajnalban a 21. születésnapját ünneplő dél-koreai Mo Te Bum nyerte a férfi gyorskorcsolyázók 500 m-es küzdelmét, e sportágban hazája első ötkarikás aranyérmét szerezve. Az érmek Ázsiába kerültek, hiszen a japán Nagasima Keicsiro lett az ezüst-, Kato Dzsodzsi pedig a bronzérmes. Lehet, hogy ebben a legendás távol-keleti lelki nyugalom is szerepet kapott, hiszen a versenyt kínos közjáték zavarta meg, az első futam felénél elromlott mindkét jégfelújító gép, majd a tartalék masina is, így másfél óráig állt a küzdelem. Mindenki idegeskedett, csak Mo Te Bumék nem…
A Pacific Coliseumban zajló műkorcsolya-küzdelmek páros száma sporttörténelmi eredményt hozott: megtörve az 1964 óta tartó szovjet–orosz hegemóniát, a korábbi háromszoros világbajnok Sen Hszüe, Csao Hung-po kínai kettős nyert. A rövid program után vezető, kétszeres ötkarikás bronzérmes házaspár ugyan a kűrben kevesebb pontot kapott, mint a honfitárs Pang Csing, Tung Csien duó, de öszszesítésben megőrizte első helyét. A másik kínai páros lett a 2., míg a vb-címvédő Aliona Savchenko, Robin Szolkowy német kettős a 3. Sen Hszüe és Csao Hung-po a mostani idényben tért vissza azt követően, hogy 2007-ben visszavonult. A hölgy attól tette függővé az aktivizálódást, ha társa feleségül veszi. Ez megtörtént, jöhetett az olimpia és a diadal. A további terveket is Sen diktálja: „Nehéz lenne folytatni a versenyzést. Itt az idő, hogy gyermekünk legyen!” Reméljük, Csao most sem mond nemet.
Tegnap – lapzártánk után – megkezdődtek a férfi jégkorongozók csatái, de az már hamarabb kiderült, hogy a erős havazás miatt elhalasztják a férfi alpesi sízők szuperkombinációját, késtek a síugrók és a női hódeszkások is. A másodikként rajtolt Magdalena Neuner nyerte a női sílövők 10 km-es üldözéses versenyét a sprintben győztes szlovák Anastazia Kuzmina előtt. A mindössze 23 éves, mégis hatszoros világbajnok német versenyző kétszer is hibázott a lövészet során, ennek ellenére fölényesen, több mint 12 mp-cel előzte meg az orosz születésű Kuzminát. A harmadik helyen a hibátlan lövőteljesítményt produkált francia Marie Laure Brunet végzett. Az üldözéses számban a versenyzőket a szombati, 7,5 km-es sprintversenyben elért eredményeik szerint indították, Neuner szombaton ezüstérmet szerzett.
Eredmények. Sífutás, férfi 15 km-es szabadstílusú: 1. Dario Cologna (Svájc) 33:36.3 perc, 2. Pietro Piller Cottrer (Olaszország) 24.6 mp hátrány, 3. Lukas Bauer (Csehország) 35.7 mp h., … 81. Tagscherer Zoltán 7:38.7 p h.
Hódeszka, férfikrossz: 1. Seth Wescott (Egyesült Államok), 2. Mike Robertson (Kanada) 3. Tony Ramoin (Franciaország).
Gyorskorcsolya, férfi 500 m: 1. Mo Te Bum (Koreai Köztársaság) 1:09.82 perc (1. futam: 34.923 mp, 2. futam: 34.906 mp), 2. Nagasima Keicsiro (Japán) 1:09.98 (35.108, 34.876), 3. Kato Dzsodzsi (Japán) 1:10.01 (34.937, 35.076).
Műkorcsolya, páros: 1. Sen Hszüe, Csao Hung-po (Kína) 216,57 pont (rövid program: 76,66/kűr: 139,91), 2. Pang Csing, Tung Csien (Kína) 213,31 (71,50/141,81), 3. Aliona Savchenko, Robin Szolkowy (Németország) 210,60 (75,96/134,64).
Sílövészet, női 10 km-es üldözéses: 1. Magdalena Neuner (Németország) 30:16.0 perc (2 büntetőkör), 2. Anastazia Kuzmina (Szlovákia) 12.3 mp hátrány (2)
3. Marie Laure Brunet (Franciaország) 28.3 mp h. (0).
Veszélyes darazsak – így védekezhet a darázsszezon kezdetén
Gulácsi Péter és a kifütyült Willi Orbán is szenzációs hírt kapott
Hold a Vízöntőben jár: ezeknek a csillagjegyeknek hozza el a szerencsét
Több mint két órát tárgyalt egymással Trump és Putyin, majd az orosz elnök tájékoztatta a közvéleményt
Retró nyaralás a Balatonnál – Így pihentünk régen a magyar tengernél - GALÉRIA
Brüsszel most tényleg túl messzire megy Magyarország miatt: totális embargó készül Oroszország ellen
Ennél jobban aligha lehet megalázni egy 15 éves olimpiai bajnokot
Szoboszlai Dominik is reagált Gulácsi Péter visszavonulására
Látszik, hogy frászt kapott a baloldal a Harcosok Klubjától
Sejtelmes plakátkampány kezdődött, visszatér a Metallica Budapestre?
„Szégyen” – forrnak az indulatok a Liverpool mai meccse előtt
Szoboszlai szenzációs gólt lőtt, a gölörömével pedig jelezte, hogy apa lesz!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.