Jogerősen életfogytig tartó fegyházbüntetéssel sújtotta tegnap a Győri Ítélőtábla Boros Lajost, aki két éve Esztergomban a házánál agyonlőtte a vele szemben intézkedő rendőrt. Az elítélt legkorábban harminc év múlva, nyolcvanhárom esztendősen bocsátható feltételesen szabadlábra. Az ítélőtábla helybenhagyta a Komárom-Esztergom Megyei Bíróság korábban meghozott, elsőfokú döntését, de kiegészítette azt: Boros nem eshetőleges, hanem egyenes szándékkal követte el tettét, bizonyíthatóan meg akarta ölni a járőrt. A testület hivatalos személy ellen, annak eljárása alatt elkövetett emberölés, illetve lőszerrel és lőfegyverrel visszaélés miatt marasztalta el a férfit.
Világi Erzsébet, a Győri Ítélőtábla elnökhelyettese lapunknak elmondta, a bírói tanács nem találta enyhítő körülménynek, hogy Boros az áldozat társának lövéseitől megrokkant. Az egyenruhás felelősségét kivizsgálták az eljárásban, és bebizonyosodott, hogy helyesen cselekedett: másképp nem lehetett megállítani a gyilkost.
Az elítélt Esztergomban élt az édesanyjával egy családi házban, és rendszeresen bántalmazta az aszszonyt. Az egyik veréskor a polgárőrök figyeltek fel a hangoskodásra, és hívták a rendőrséget. A két járőr bement a portára, ahol az idős nő közölte velük, hogy fia bezárkózott a nyári konyhába. A járőrök odamentek, és Borbély Zoltán zászlós beszólt az épületbe, hogy Boros jöjjön elő és igazolja magát. Utóbbi erre kinyitotta az ajtót, majd engedély nélkül tartott fegyverével közvetlen közelről, mellmagasságban a rendőrre lőtt. A 37 éves férfi a helyszínen életét veszítette. Társa háromszor tüzelt a támadóra, súlyosan megsebesítette a lábán, majd megbilincselte. Boros személyiségére jellemző, hogy még ekkor is odaszólt a járőrnek: nem érdemes újraéleszteni a lelőtt rendőrt, mert ő pontosan célzott, s a fején találta el.
Borbély Zoltánt felesége és két gyermeke gyászolja. A Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság hősi halottá nyilvánította, és posztumusz rendőr hadnaggyá léptette elő a férfit. Munkatársai a héten véradást szerveztek emlékére, és javasolták, hogy a tragédia évfordulóin az ORFK tartson országos rendőrségi véradónapot.

Így hagyták meghalni társai a traktorbaleset áldozatát