Magyarország bűnügyi igazságszolgáltatási rendszere kemény, bürokratikus és hírhedten lassú – ezzel a mondattal jellemzi Nick Thorpe újságíró az itteni viszonyokat annak a két brit üzletembernek az ügyét ismertetve, akiknek kiadatását, Budapestre utazását szerinte „trükkel” érték el a magyar hatóságok.
A népszerű baloldali lap, a Guardian vasárnapi kiadásában, az Observerben megjelent cikk szerint a 27 éves Michael Turner és a 37 esztendős Jason McGoldrick egy marketingcéget működtetett Magyarországon, és amikor hat éve vállalkozásuk becsődölt, 134 ügyfelüknek összesen 18 ezer angol fonttal (5,4 millió forinttal) adósak maradtak. A Fővárosi Főügyészség szerint Magyarországon már a vizsgálati szakaszban ki lehet adni az európai elfogatóparancsot, ügyészségi vádemelés nélkül is.
A két gyanúsított ügyvédei ezzel szemben azt állítják, hogy a magyar hatóságok félrevezető módon érték el az illetékes westminsteri bíróságnál a kiadatás jóváhagyását, azt a benyomást keltve, hogy az ügyészségi anyag elkészült. Miután a magyarok kikérték és a brit hatóságok kiadták őket, a lap szerint november 2-án „önként repültek Budapestre”, arra számítva, hogy bírósági tárgyaláson kell megjelenniük. Ehelyett „megbilincselték és börtönbe hajították őket”. Ügyvédeik a soron következő, február 5-i meghallgatáson házi őrizetbe helyeztetésüket kérik majd.
A britek ügyében Budapesten eljárt az EU-ellenes Egyesült Királyság Függetlenségi Pártját az Európai Parlamentben képviselő Lord Dartmouth is.

Kocsis Máté elárulta miért indított saját közösségi oldalt a Fidesz-frakció