FINANCIAL TIMES
Az élelmiszerhiány már a világ hatvan országában vezetett éhséglázadásokhoz, emlékeztet a németországi lap, rámutatva, hogy a tartalékokért – az élelmiszeren kívül a víz és a nyersanyagok, az energiahordozók – folyó harc egyre inkább központi, egyrészről a biztonságot, másrészt a befolyást alapvetően befolyásoló tényezővé válik. Figyelmeztet arra is, hogy a félelem a válságoktól felhalmozáshoz vezet, ami radikális áremelkedést provokál.
NATIONAL REVIEW
Az elmúlt év fiaskói után Obamának drámai gesztust kell tennie annak érdekében, hogy a lakosság ne könnyűsúlyú politikusnak tartsa. A tét nagy, ezért egy ilyen gesztus Irán bombázása lehet, ahol az elnök kezébe veheti az irányítást, s erőt mutathat, állítja a konzervatív Amerika bibliájának tartott magazin.
The New York Times
A költségvetés kolosszális, 11 százalékos hiánya a jövőben kihat az Egyesült Államok politikájára és globális súlyára is, konstatálja a demokratákhoz közel álló lap, megjegyezve, hogy e hiány mértéke még Obama optimista prognózisai szerint sem kerül a következő évtizedben a tűrhetőnek tartott szintre. Az elemzés emlékeztet Japán példájára, megállapítva, ha az eladósodás folyamatosan meghaladja a bevételeket, akkor az negatívan hathat Amerika befolyására a globális folyamatokban.

Gyilkosság Dunakeszin: autóban találták meg a férfi holttestét