Megbántottnak érzi magát a német titkosszolgálat, amely tetemes idő óta a semleges közvetítő szerepét vállalta magára azokon a kényes tárgyalásokon, amelyek Izrael és a palesztin Hamász közötti fogolycserékről folynak. A nemrég Berlinbe látogató Benjamin Netanjahu izraeli kormányfő kiemelte ugyan a két ország közötti kapcsolatok fontosságát, de ez befolyásolta abban, hogy meggátolja a Szövetségi Hírszerző Szolgálat (BND) közvetítését.
Az elfogott izraeli katona, Gilád Salit szabadon bocsátása ellenében a Hamász ezer palesztin fogoly elengedését követeli Izraeltől. A BND illetékesei és az izraeli kormányt képviselő Hagai Hadas szerződéstervezetét a számukra mindeddig szabad kezet biztosító Netanjahu elutasította arra hivatkozva, hogy az eltúlzott engedményeket tesz a Hamásznak. Mindenekelőtt azt akarja megakadályozni, hogy a szabadon bocsátandó palesztinok között népszerű Hamász-aktivisták is helyet kapjanak. A miniszterelnök döntése keresztülhúzta a német közvetítők diplomáciai elgondolását, hogy ha az iszlám szervezet elhatárolja magát a szerződéstervezettől, akkor a felelősség a Hamász vezetőit terheli.
Most viszont a Szövetségi Hírszerző Hivatal saját tekintélyéért aggódik, mert a palesztinok azon vádjával is szemben találja magát, hogy nem semleges közvetítőként munkálkodik, hanem az izraeli kormány érdekeit képviseli.

Megtalálták a Baranyában eltűnt kisfiút, egy egész ország fogott össze