Gyermekvédelmi szervezetek, tartalomszolgáltatók és a telekommunikációs iparág képviselőinek összefogását hirdették meg a biztonságosabb internet napján. A világ több mint hatvan országában, köztük Magyarországon is február 9-én tartották az EU kezdeményezte akciót, amelynek célja, hogy megfelelő információval lássák el a gyermekeket, a szülőket és a pedagógusokat a problémákról és azok lehetséges kezeléséről. Az idei világnap szlogenje – mint arról a távirati iroda beszámolt – „Használd az eszed, mielőtt közzéteszed!”, hangsúlyozva, hogy az új online technológiák az önkifejezés eddig ismeretlen kapuit nyitják meg, mindennek azonban kellemetlen, akár traumás következményei is lehetnek.
A fiatalok internetes biztonsága érdekében létrejött összefogás résztvevői bemutatták, hogy milyen eszközök állnak az internetes zaklatás, a gyermekpornográfia, s az illegális és káros tartalmak viszszaszorítására: a kékvonal az ország bármely részéről, akár vezetékes, akár mobiltelefonról a 116-111-es telefonszámon hívható ingyenesen a nap 24 órájában. A szolgálat munkatársaival a fiatalok név nélkül beszélhetik meg problémáikat, s bejelentést tehetnek, tanácsot kérhetnek az illegális vagy káros tartalmakkal, webes zaklatásokkal kapcsolatban. Suba Ferenc, a Puskás Tivadar Közalapítványon belül működő Nemzeti Hálózatbiztonsági Központ testületi elnöke továbbá kiemelte, hogy a teljes magyar magán-, üzleti és állami szféra informatikai rendszereinek hálózatbiztonsági támogatását végző központnak olyan kapcsolatai vannak, amelyekkel a lassúbb rendőrségi eljárás helyett akár néhány óra alatt el tudják távolíttatni az illegális, jogszabályokba ütköző tartalmakat.

Deák Dániel: A Harcosok Klubja nagyon komoly újításnak minősül, nemcsak a magyar politikai életben, hanem egész Európában