Megkapta a tartományok hozzájárulását is, ezért véglegesnek minősül Angela Merkel kancellár döntése: Németország megvásárolja azt az illegálisan öszszeállított CD-t, ami a német adócsalók svájci bankokban elrejtett pénzéről informál. Az ügy jogi feltételeinek tisztázása a kancellári hivatalból átkerült Észak-Rajna-Vesztfália pénzügyminisztériumába, miután a CD-t – 2,5 millió euróért – az ehhez a tartományhoz tartozó Wuppertal adóhivatalának kínálták fel. A tárcát vezető Helmut Linssen a sokat vitatott ügy jogi kérdéseinek tisztázása után azt a felvilágosítást kapta, hogy a politikai tisztségviselőket nem lehet felelősségre vonni. Ezt követően adott utasítást a leleplező adatok megvásárlására. „Az állam köteles utánajárni minden adócsalásra utaló gyanúnak. Amennyiben ezt nem teszi meg, úgy a hivatali büntetőeljárás megakadályozásának vádjával kerül szembe” – hangoztatta a kereszténydemokrata politikus. Linssen a 2,5 millió euró kifizetésének hírét nem erősítette meg abban a reményben, hogy alkudni lehet a hivatalosan mindeddig ismeretlen eladóval. Egyelőre csak annyi biztos, hogy a végső összeget felosztják a szövetségi állam és a tartományok között.
Időközben a Süddeutsche Zeitung arra a következtetésre jutott, hogy a német adóhivatalok elől elrejtett vagyonok sokkal nagyobb összegű károkat okoztak, mint arra a kezdeti kalkulációk utaltak. A feltételezett 200 millió helyett a kincstár 400 millió euróra számíthat. A német hatóság figyelme egyre inkább a 154 éves múltra visszatekintő és ötven országban aktív Credit Suisse (CS) bankra összpontosul, amelyről feltételezhető, hogy évek óta rendszeres segítséget nyújtott az adócsalásban német ügyfeleinek, akiknek nyolcvan százaléka kizárólag ezzel a céllal vette igénybe a CS szolgáltatásait. A pénzintézet belső felmérése szerint Svájcban legalább százezer német polgár igyekezett elrejteni vagyonának egy részét, összesen 23 milliárd euró nagyságrendben.

Deák Dániel: A Harcosok Klubja nagyon komoly újításnak minősül, nemcsak a magyar politikai életben, hanem egész Európában