Csütörtökön kapott levelet Stark Ferenc a Magyar Ingatlanhitel Pénzügyi (MIP) Zrt. vezető tisztségviselőjétől, kijelölt vevőtől, Morvay Zsolt Leventétől arról, hogy legkésőbb február 23-ig el kell hagynia otthonát. Felszólították a nyugdíjast, hogy a megjelölt időpontig lakását üresen adja át a cég megbízottjának. Stark Ferenc ügyvédje, Bártfai János segítséget kért a PSZÁF-től, a XIV. kerületi önkormányzattól, a vagyonkezelő zrt.-től, valamint a magyar vakok és gyengénlátók szövetségétől, illetve próbált egyeztetni a hitelfolyósító céggel is – ám sokáig úgy tűnt, hiába.
Ezt követően fordult a médiához, és a sajtó érdeklődésének hatására ügyfele egy értesítést kapott a pénzintézet futárjától, amelyben közölték vele, hogy eltekintenek a hétfőre tervezett kilakoltatástól.
– Persze akkor leszek nyugodt, ha aláírtuk a szerződést, de már az is eredmény, hogy a MIP Zrt. hajlandó tárgyalni – fogalmazott az ügyvéd. Hozzátette: a bank ígérete szerint ügyfelével – akinek ingatlanára egy hozzátartozója jegyeztetett be jelzálogot – a jövő héten ülnek le tárgyalni a hitelintézet képviselői a hitel átütemezéséről.
A zuglói önkormányzat tegnap szerzett tudomást a férfi esetéről – áll a kerület sajtóközleményében, amelyben Weinek Leonárd, volt SZDSZ-es, most független polgármester felhívta a hitelintézet figyelmét a végrehajtási törvény vonatkozó rendelkezéseire. Egyben felkérte a céget, hogy igyekezzen emberi megoldást találni a közöttük fennálló elszámolási vitára. – Mélységesen megrendítő állapot és elkeserítő az eljárás, amely napjainkban sok más állampolgárt hasonlóan érint, azonban az önkormányzat pénzügyileg nem képes az egyes állampolgárok személyi hiteléért helytállni – jelentette ki Weinek. Hangsúlyozta, az önkormányzat mindenkit igyekszik a hatályos jogszabályok és rászorultság szerint szociális alapon támogatni, ahogy folyamatos szociális alapellátásban részesíti Stark Ferencet is. Leszögezte: az önkormányzatnak nincs jogi eszköze arra, hogy megakadályozza a kilakoltatásokat.
Simó Endre, a Magyar Szociális Fórum szervezője tegnap felszólította Bajnai Gordon kormányát, hogy szerezzen érvényt saját rendeletének, és hatósági beavatkozással akadályozza meg a kilakoltatást. Bokor István, a vagyonkezelő zrt. vezérigazgatója arról biztosította Simó Endrét, hogy megoldást keresnek az ügyben a kilakoltatási tilalom lejárta (április 15.) utánra. Egy 2009. december 26-án életbe lépett rendelet szerint tavaly december 1-jétől idén március 1-jéig kilakoltatási moratórium él.

Ez a százforintos akár 2000 eurót is érhet – nézd meg a sajátodat!