A cselekmények felderítése a BKV-nál is megtörtént, a szolgálatok alapos munkát végeztek – mondta Vajda Péter NBH-szóvivő a Magyar Hírlapnak. Arra nem adott választ, mikor, kitől származtak a BKV-t érintő információk, mivel a polgári nemzetbiztonsági szolgálatoknak kötelességük titokban tartani módszereiket. Vajda államtitokra hivatkozva arra sem felelt, hogy Balogh Zsolt, a BKV volt megbízott igazgatója állt-e kapcsolatban az NBH-val. Bálint László nemzetbiztonsági szakértő szerint a védelem megszervezése nem képzelhető el anélkül, hogy a szolgálat és a BKV vezetői között ne lenne hivatalos kapcsolat.
Tafferner Éva BRFK-szóvivő közölte, a feljelentést egy svájci állampolgár tette, és azt nem az NBH jelzései nyomán rendelték el. A nemzetbiztonság szerepvállalása azonban nem új fejlemény a BKV-botránysorozatban: 2008-ban azt vizsgálták, hogy került nyilvánosságra a ma már gyanúsítottként kezelt Regőczi Miklós és Horváth Éva levelezése, míg 2009-ben a Budapest Airport jogi igazgatóinak – BKV-t is érintő – ügyében vetődtek fel NBH-s szálak.
Közben Aba Botond, a BKV volt vezérigazgatója közölte: mégsem indít pert utódja ellen. Antal Attila lapunknak adott interjújában azt állította, Aba végkielégítését a fénymásoló-felmérési szerződésen keresztül oldották meg. Az interjú után Aba azt mondta, hazugságnak tartja Antal állításait, és ügyvédhez fordul. Az MTV Híradója tegnap közölte: lopott személyivel alapították azt a vállalkozást, amely a BKV-nál 2007-ben bruttó 19,2 millióért mérte fel a vállalat fénymásoló-állományát. A cég az Optimismo Kft., amelyet a cégbíróság tavaly törölt a nyilvántartásból.
Így nézi le a nőket és tölti ki a dühét rajtuk Magyar Péter