Még a Medgyessy-kormány által a költségvetés terhére átvállalt, az előfizetési díjaknak megfelelő összeg az MTV egyetlen biztos bevétele azóta, hogy az MSZP–MDF-páros a büdzsé tavalyi vitájában elvette az intézmény céltámogatását. Így jelenleg havonta mindössze 840 millió forint jelenik meg a médium számláján. Ez havonta csaknem egymilliárddal kevesebb, mint amennyit tavaly kapott az intézmény. A helyzetet súlyosbítja, hogy a válságkezelés ürügyén 20-ról 25 százalékra emelkedett az áfa is, amelyet – más vállalatokkal ellentétben – az MTV nem igényelhet vissza.
A fent említett havi 840 millióból lehetetlen kigazdálkodni a kötelező fizetnivalókat, azok ugyanis 1,2-1,3 milliárd forintot tesznek ki havonta, a műsorgyártás költségei nélkül. A bérekre és azok járulékaira 750 millió megy el, százmilliós tételt jelent az újonnan beszerzett technikai berendezések törlesztőrészlete, valamint 250-260 millióba kerül a székház bérleti díja. Bár a tévének egyebek mellett a reklámokból van némi kereskedelmi bevétele, ezzel együtt sem elég a pénze arra, hogy minden számlát kifizessen.
Fura módon épp a székházat felépítő és azt az MTV-nek bérbe adó társaság, a Wallis-birodalomhoz tartozó Millenniumi Média Kft. az egyik legnagyobb kárvallottja a Bajnai Gordon által vezetett kormány, illetve a mögötte álló pártok ténykedésének. Köztudott, hogy Bajnai korábban feltűnt a Wallis vezetésében, a korábban általa vezetett cég egyik érdekeltsége tehát – akkor úgy tűnt – jó üzletet csinált, amikor megszerezte a tévészékház felépítésének, aztán bérbeadásának jogát. Az MTV viszont a székház bérleti díján spórol.
A Millenniumi Média Kft. február negyedikén éles hangú levélben fordult az MTV-t felügyelő közalapítvány kuratóriumi elnökéhez. Ebben a beruházó a bérleti díj elmaradása miatt 18 millió euró, vagyis nagyjából ötmilliárd forint óvadékot követelt a tévétől, és megemlítette, hogy ha ezt az intézmény 15 napon belül nem egyenlíti ki, akkor „a bérbeadó jogosulttá válik a bérleti szerződés felmondására”. Magyarán arra, hogy utcára tegye az MTV-t. Ez eddig nem történt meg, de az is biztos, hogy az MSZP–MDF-döntés értelmében előállt helyzet egyhamar nem változik meg.
Mindezek tetejébe a Fővárosi Ítélőtábla másodfokon megállapította: az MTV tehet arról, hogy két éve nincs elnöke, s emiatt tízmillió forint megfizetésére kötelezte az intézményt. Apró szépséghiba, hogy ebben a kérdésben a médiumot felügyelő közalapítvány kuratóriuma jogosult dönteni. A vezetői válság miatt a cégbíróság (amely hetekig nem volt hajlandó bemutatni a tévének az intézményre vonatkozó jogi döntést) azt fontolgatja, hogy felügyelőbiztost nevez ki a köztévé élére; kis szerencsével ez jól jöhet a pozícióikat vesztett szocialistáknak. (Úgy tudjuk, a tévékuratórium MSZP-s és MDF-s tagjai is ezt szeretnék elérni.) A felügyelőbiztost ugyanis egy zárt listáról választja ki a cégbíróság, s nem kizárt, hogy egy MSZP-hez közeli szakemberre esik a választás. Ez pedig a választások előtt jól jönne a kormányoldalnak.

Sebestyén Balázs polgárpukkasztó kijelentést tett az 1,2 milliárdos lottónyereményről