Hankó Balázs: Szükség van az MCC-hez hasonló kiválósági központokra

Az MCC feladata, hogy segítse, tudással felvértezze azokat a tehetségeseket, akik tenni akarnak nemzetükért, hazájukért, azért a közösségért, ahonnan származnak. Hankó Balázs azt mondta, amikor az abnormalitásra nemet mondunk és békét vágyunk, akkor a biztonságos jövőnket alakítjuk.

Forrás: MTI2025. 05. 24. 21:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kellenek olyan kiválósági központok, amelyek a jövő legtehetségesebbjeit képzik, ezt teszi a Mathias Corvinus Collegium (MCC) is szerte a Kárpát-medencében – mondta Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter az MCC Közéleti programok és vitaakadémia képzésein részt vevők diplomaosztó ünnepségén. A tárcavezető úgy fogalmazott: amikor a világ háborgó tengerén az abnormalitásra nemet mondunk és békét vágyunk, amikor a migrációval szemben az identitásunk és a családjaink mellett állunk ki, akkor a biztonságos jövőnket alakítjuk, ehhez szükségesek az egyetemek, a kultúránk, a családjaink, de kellenek a kiválósági központok is.

Budapest, 2025. május 24.
Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter beszédet mond a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Közéleti programok és vitaakadémia képzésein résztvevők diplomaosztó ünnepségén Budapesten, az MCC Központjában 2025. május 24-én.
MTI/Hegedüs Róbert
Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter az MCC diplomaosztó ünnepségén (Fotó: Hegedüs Róbert/MTI Fotószerkesztőség)

– Ahhoz, hogy célba érjünk, tudásunkat meggyőzően, igazolhatóan, minden erőpróbát kiállóan kell tudnunk átadni, ehhez szükséges a vita és a közéletben való aktív részvétel is. Mindez igaz Magyarországon, de még igazabb szerte a Kárpát-medencében: Kárpátalján, Erdélyben és Székelyföldön, amikor a magyarok összetartó ereje az, amely jövőt formál és utat mutat – jelentette ki a miniszter.

Mint fogalmazott, több mint 1100 éve vagyunk itt a Kárpát-medencében, ehhez pedig kellettek a családjaink, kellett a kultúránk, a tudásunk és a kreativitásunk, amely megtartott bennünket magyarnak, és büszkék vagyunk az egyetemeinkre, legyenek bárhol a Kárpát-medencében.

A jövőbeni célok között említette, hogy 2026-ra a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola váljon egyetemmé és teremtse meg a kárpátaljai magyarságnak mindazt, ami a szülőföldön való megmaradás, a szülőföldön való boldogulás feltétele.

Céljaik között szerepel még, hogy a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem legyen a legjobb a tíz egyetem egyike Erdélyben, ezzel is hozzájárulva ahhoz, hogy Székelyföldön a magyar jövő biztosított legyen – mondta Hankó Balázs.

Szalai Zoltán, az MCC főigazgatója elmondta: az MCC feladata, hogy segítse, tudással felvértezze azokat a tehetségeseket, akik tenni akarnak nemzetükért, hazájukért, azért a közösségért, ahonnan származnak. Hozzátette, hogy több mint harminc helyen van jelen az MCC a Kárpát-medencében. A rendezvényen 94-en, az MCC Közéleti programjaiban: az Erdélyi politikai iskola, a Kárpátaljai közéleti vezető és a Női közéletivezető-képző, valamint a Vitaakadémia képzésein résztvevők vehették át diplomájukat.

Borítókép: Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter beszédet mond a Mathias Corvinus Collegium (MCC) diplomaosztó ünnepségén (Fotó: MTI/Hegedüs Róbert)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.