Röviden

MTI
2010. 03. 01. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Atomot akar Észak-Korea
Phenjan. Észak-Korea nem mond le arról, hogy atomfegyvere legyen, még akkor sem, ha ennek érdekében gazdasági segélyt ajánlanak fel neki – szögezte le pénteken a sztálinista ország hivatalos hírügynöksége. A KCNA ismét hangoztatta: Phenjan csak abban az esetben hajlandó lemondani erről, ha az Egyesült
Államok felhagy a vele szembeni „ellenséges” politikájával. (MTI)

Kínai tiltakozás
Peking. A kínai külügyminisztériumba kérették az Egyesült Államok pekingi nagykövetét, hogy hivatalos tiltakozó jegyzéket adjanak át neki Barack Obama amerikai elnök és a dalai láma találkozója miatt. Cuj Tien-kaj (Cui Tiankai) miniszterhelyettes Jon Huntsmannak fejezte ki komoly elégedetlenségét a történtek miatt. (MTI)

Államcsíny Nigerben
Niamey. A Nigerben államcsínynyel hatalomra jutott katonák péntek hajnalban az állami rádióban és televízióban bejelentették: feloszlatják a kormányt, és felfüggesztik az ország tavaly elfogadott alkotmányát. Fegyveres katonák csütörtökön a fővárosban, Niameyben megrohamozták a kormányzat székhelyét, és elhurcolták az országot 1999 óta vezető Mamadou Tandja elnököt. Egy brazil és egy venezuelai lap is emlékeztette az olvasókat, hogy a fekete afrikai Niger urántermelő ország. (MTI)

Türkmén ellenzék
Asgabat. A türkmén elnök nem zárkózik el attól, hogy demokratizálódás jegyében ellenzéki párt alakuljon a volt szovjet tagköztársaságban. Az idén bejegyezhetünk egy új politikai pártot az alkotmányos kereteken belül, amennyiben valaki ilyen kezdeményezéssel áll elő – mondta Gurbanguli Berdimuhammedov. Szerinte ellenzéki pártok megalapítása fontos esemény lenne az ország szociális és politikai életében. (MTI)

Hazavitetnék a bombákat
Brüsszel. Néhány héten belül öt NATO-ország, Németország, Belgium, Luxemburg, Norvégia és Hollandia követelni fogja, hogy vonják vissza Európából az amerikai atomfegyvereket, jelentette ki Yves Leterme belga miniszterelnök szóvivője. Csak az Egyesült Államoknak vannak ilyen típusú fegyverei európai országokban, mert a francia és brit atomarzenált e két ország határain belül tárolják. A követelés várhatóan vitát vált ki a NATO-ban. (L. I.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.