Atomot akar Észak-Korea
Phenjan. Észak-Korea nem mond le arról, hogy atomfegyvere legyen, még akkor sem, ha ennek érdekében gazdasági segélyt ajánlanak fel neki – szögezte le pénteken a sztálinista ország hivatalos hírügynöksége. A KCNA ismét hangoztatta: Phenjan csak abban az esetben hajlandó lemondani erről, ha az Egyesült
Államok felhagy a vele szembeni „ellenséges” politikájával. (MTI)
Kínai tiltakozás
Peking. A kínai külügyminisztériumba kérették az Egyesült Államok pekingi nagykövetét, hogy hivatalos tiltakozó jegyzéket adjanak át neki Barack Obama amerikai elnök és a dalai láma találkozója miatt. Cuj Tien-kaj (Cui Tiankai) miniszterhelyettes Jon Huntsmannak fejezte ki komoly elégedetlenségét a történtek miatt. (MTI)
Államcsíny Nigerben
Niamey. A Nigerben államcsínynyel hatalomra jutott katonák péntek hajnalban az állami rádióban és televízióban bejelentették: feloszlatják a kormányt, és felfüggesztik az ország tavaly elfogadott alkotmányát. Fegyveres katonák csütörtökön a fővárosban, Niameyben megrohamozták a kormányzat székhelyét, és elhurcolták az országot 1999 óta vezető Mamadou Tandja elnököt. Egy brazil és egy venezuelai lap is emlékeztette az olvasókat, hogy a fekete afrikai Niger urántermelő ország. (MTI)
Türkmén ellenzék
Asgabat. A türkmén elnök nem zárkózik el attól, hogy demokratizálódás jegyében ellenzéki párt alakuljon a volt szovjet tagköztársaságban. Az idén bejegyezhetünk egy új politikai pártot az alkotmányos kereteken belül, amennyiben valaki ilyen kezdeményezéssel áll elő – mondta Gurbanguli Berdimuhammedov. Szerinte ellenzéki pártok megalapítása fontos esemény lenne az ország szociális és politikai életében. (MTI)
Hazavitetnék a bombákat
Brüsszel. Néhány héten belül öt NATO-ország, Németország, Belgium, Luxemburg, Norvégia és Hollandia követelni fogja, hogy vonják vissza Európából az amerikai atomfegyvereket, jelentette ki Yves Leterme belga miniszterelnök szóvivője. Csak az Egyesült Államoknak vannak ilyen típusú fegyverei európai országokban, mert a francia és brit atomarzenált e két ország határain belül tárolják. A követelés várhatóan vitát vált ki a NATO-ban. (L. I.)

Így telt Gyárfás Tamás első napja a börtönben