Toronyház Szeged kertvárosába?

Egy kertvárosban létesítendő, húszemeletes toronyház építésére adott engedélyt tegnap a szegedi közgyűlés. A testület elfogadta az önkormányzat idei költségvetését is, amelynek főösszege 68 milliárd forint.

Munkatársunktól
2010. 03. 01. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szeged egyik kertvárosi övezetében a Tisza-parton, egy húszemeletes toronyház is épülhet, miután a város közgyűlése tegnapi ülésén módosította az építési szabályzatot. A legmagasabb engedélyezett építménymagasság eddig öt és fél méter volt a környéken, egy magáncég által birtokolt területen azonban akár 64 méteres épületet is felhúzhatnak.
Az ellenzék neves építészek véleményére hivatkozva támadta a tervet. A szabályozás szerint ugyanis szállodát, konferenciaközpontot, bevásárlóközpontot, vendéglátóegységeket, irodákat és ehhez kapcsolódva parkolóházakat is építhetnek a területre. Az építészek szerint ugyanakkor az érintett városrésznek, Újszegednek inkább egy parkos, játszóteres, sportpályás városközpontra lenne szüksége, a hipermarketet pedig inkább a most épülő M43-as autópálya közelébe kellene telepíteni, ahol a várhatóan megnövekedő forgalom nem a kertvárost terheli. Az ellenzék minden egyes, a vitához hozzászóló képviselője úgy vélte: a tervek csupán a befektető üzleti körök érdekeit szolgálják. Gyimesi László, a Fidesz szegedi elnöke bejelentette: pártja hatalomra kerülése esetén visszaállítják az eredeti szabályozást.
A beruházó egyébként vállalta, hogy megépíti az egyelőre csak terveken létező harmadik Tisza-hídtól a Temesvári körútig tartó kétszer két sávos útszakaszt a szükséges csomópontokkal együtt, illetve áttelepíti az útba eső újszegedi vasútállomást.
A testület elfogadta az önkormányzat idei költségvetését is. Botka László (MSZP) polgármester az egyensúly költségvetésének nevezte a testület elé beterjesztett büdzsét. Hangsúlyozta: a 68 milliárd forintos kiadási főösszeg több mint felét fejlesztésekre költik. Póda Jenő (Fidesz) szerint azonban a szorító hiány és a pazarlás költségvetését terjesztették a városatyák elé. Felhívta a figyelmet, hogy Szegeden az utóbbi években brutálisan emelkedtek a közüzemi és közszolgáltatási díjak. Juhász Gyula (KDNP) pedig arra emlékeztetett, hogy ötmilliárd forint hosszú lejáratú hitelt vett föl a város, 2,5 milliárd értékben bocsátott ki kötvényt, s 1,8 milliárdnyi értékpapírt ad el.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.