A főtisztről ugyanis tudni lehetett, hogy „pluszpénzeket szerez”, és állítólag később éppen azért nevezték ki moszkvai katonai attasénak, mert túl sok kenőpénzt szedett be a honvédelmi cégeken keresztül. Ezekről az az L. Szilárd ezredes számolt be a nyomozóknak, aki korábban a térképészeti cég gazdasági vezetőjeként szerezhetett személyes tapasztalatokat a gyanús ügyletekről. A két férfi azóta már előzetes letartóztatásban van, mert a gyanú szerint a HM százszázalékos tulajdonában lévő cég beszerzésre szánt pénzeinek öt százalékát osztották le egymás között éves szinten, ami nagyjából ötmillió forintos extrabevételt jelentett. A pénzbehajtási rendszer állítólag a két tiszt átvezénylése után is folytatódott, bár nem olyan olajozottan, mint korábban. A vallomások szerint közvetítőkön keresztül a HM újonnan kinevezett védelemgazdasági főosztályvezetője, O. János dandártábornok is a kedvezményezettek között volt.
A HM felszólította a Katonai Ügyészséget, hogy vizsgálja ki, miként jutottak lapunk birtokába a büntetőügy kihallgatási jegyzőkönyvei.
Répássy Róbert eközben lemondásra szólította fel Szekeres Imre honvédelmi minisztert, mivel a tegnapi cikkünkben bemutatott bűnszervezet létrejötte egy minisztériumban a tárcavezető politikai felelőssége. A Fidesz jogi kabinetjének vezetője szerint az elmúlt hetek és hónapok eseményei bebizonyították, hogy a nagy fővárosi cégek és egyes minisztériumok az MSZP kifizetőhelyévé váltak, ahonnan gátlástalanul, talicskával, politikai megrendelésre tolták ki a közpénzt.
Részletek a 3. oldalon
Meggyilkolt turisták: leszúrtak egy francia férfit