Hűtlen kezelés miatt feljelentést tettek ismeretlen személyek Tóth Gábor Budapest rendőrfőkapitánya ellen. A névtelen feljelentő a Központi Nyomozó Főügyészséghez juttatta el a feljelentést, ami szerint szakmailag indokolatlan volt a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) és az egyik polgárőrszövetség között létrejött szerződés, és a polgárőrök a polgárőrség alapszabálya szerint nem is kaphattak volna pénzt a munkájukért – adta hírül a Magyar Televízió Híradója. A csatorna szerint az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) ellenőrzési szolgálata korábban már vizsgálta, de rendben találta a megállapodásokat.
A BRFK kommünikéjében reagált a sajtóban megjelent hírekre és közzétette a megbízási szerződéseit. Eszerint a rendőrség 38 fővel kötött jelenleg is hatályos külső megbízási szerződést, többek között orvosokkal, takarítókkal, ügyvédekkel. Egyetlen esetben viszont nem hosszabbította meg a rendőrség a megállapodást. A Budapesti és Agglomerációs Polgárőr Szervezetek Szövetsége elnökével kötött szerződés alapján a rendőrség 2008 nyarától 2009. március közepéig havi nettó 38815 forint megbízási díjat adott havonta. Tavaly március 16. és az év vége közötti időben 83175 forintra emelték az összeget, de a szerződést 2010-re nem hosszabbították meg. A szövetség elnökének feladata a megbízás szerint a polgárőrség és a rendőrség közös akcióinak szervezése, lebonyolítása, a közös tevékenység értékelése, oktatás szervezése, bűnmegelőzési programok előkészítése, szervezése, lebonyolítása volt. A BRFK tájékoztatása szerint kétszeres kifizetés ugyanazon a jogcímen nem történt. Lapunk megkereste az érintett szövetséget, de a nyilatkozatra jogosult elnököt nem értük utol. Tóth Gábor a Híradónak azt állította az üggyel kapcsolatban, hogy nem történt szabálytalanság és a feljelentést az ellene indult lejárató kampány részének tekinti.
A budapesti főkapitány a Népszabadságnak kifejtette: néhány hete már hallott olyan szóbeszédet, hogy bizonyos körökben a lejáratására, eltávolítására törekszenek. Tóth Gábor elismerte, ő is kézhez kapott egy névtelen levelet, miszerint a feljelentő azt a kérdést veti fel, hogy vajon felügyelheti-e a BKV fiktív tanácsadói szerződései és más hasonlóan nagy horderejű gazdasági bűncselekmények nyomozását olyan ember, akivel szemben felvetődhet a gyanú, hogy maga is kötött hasonló szerződéseket. Tóth Gábor a napilapnak úgy reagált: Őszintén remélem, hogy a lejáratási szándék mögött nem politikai akarat húzódik. Hozzátette: sokaknak jól jönne, ha menesztenék.
A Híradó úgy tudja, hogy az ügyészség keddig dönt arról, hogy indít-e nyomozást az ügyben.
Autópályán cserélt kereket egy férfi Komáromban