Kisebb változtatásokkal, a négyeseket leszámítva, visszaállt a korábbi válogatási rendszer kajak-kenuban. Storcz Botond szövetségi kapitány a két hazai erőpróba alapján jelöli ki a vb-n induló egységeket. A két időpont június 18–20. és július 23–25., ám az e hét végi idénynyitó rangsoroló versenynek is van jelentősége. Különösen férfikajakban. Itt ugyanis a mezőny egyszerre sűrű és vegyes. Egyrészt még mindig állják a versenyt a nagy öregek, Kammerer Zoltán és Vereckei Ákos – sőt, K–2 1000 méteren ők számítanak esélyesnek –, aztán jön a néhány éve még fiatalnak mondott, de már középidős generáció Kucsera Gáborral az élen, s idén először végre a húsz éven aluliak – mindenekelőtt a Héraklész-győztes Dudás Miklós – is beleszólhatnak a helyezésekbe. „Mindenki versenyhelyzetben mérheti le, hol tart a felkészülésben, s ez a későbbiekben megkönnyíti a társak kiválasztását a csapathajókban” – foglalta össze a verseny jelentőségét Storcz Botond. A férfi kajakosokra erőltetett menet vár. Aki egyesben és kettesben is rajthoz áll, annak öt ezer méteres futamot is kell teljesíteni, persze ha bejut a döntőbe. A teljesség igénye nélkül Kammerer, Vereckei, Gyökös Lajos, Kökény Roland is vállalja ezt a próbát.
A nőknél viszont foghíjas lesz a mezőny. Csipes Ferenc tanítványai – Kovács Katalin, Kozák Danuta, Szabó Gabriella, Csipes Tamara – csak kétszázon neveztek. „Csak nyűg ez a verseny. Ám kötelező a részvétel, ezért lecsónakázzuk” – felelte érdeklődésünkre az olimpiai bajnok mester. S van némi igaza, hiszen a nőknél nem olyan éles a rivalizálás, minimális a meglepetés esélye. Ám előre borítékolhatjuk, hogy Fábiánné Rozsnyói Katalin kifogásolja majd kollégája eljárását, hiszen az ő kajakosai – Benedek Dalma, Paksy Tímea és Medveczky Erika – ott lesznek ötszázon is.
A verseny tétje, hogy az első két helyezett – ahol világbajnok egységünk van, ott csak az első – elindulhat két hét múlva a szegedi Világkupán.

Elhunyt Lenkovics Barnabás, az Alkotmánybíróság korábbi elnöke