Ám még mielőtt elsiratnánk a harmincas korosztály bálványait, megnyugtatásul közöljük: a zenészek továbbra is a szakma berkein belül maradnak, csak külön-külön. De nincs ebben semmi különös, hiszen 1985-ben jelent meg a csapatot egyszeriben a slágerlisták tetejére röpítő debütáló Hunting High And Low album. Csaknem három évtized alatt pedig a legjobb barátok is képesek egymás idegeire menni, még ha az A-ha soha nem a botrányairól volt híres.
Az első három nagylemez (1985–1988) sikerei, a Take On Me, az I’ve Been Losing You és a Stay On These Roads után sokan úgy vélték, ez marad az irány, kivéve az együttest: helyes énképpel fölismerték, hogy másra, többre képesek, hivatottak.
Így a kezdeti visszhangos sikereket nyugodtabb évek követték, ami a mai popdarálóban semmiképp nem szokványos, az meg főleg, hogy a zenei elmélkedést követően mindig valami újjal lépett a világ elé az A-ha. 1990-ben az East Of The Sun, West Of The Moon már egy teljesen új hangvételű album, amelyen a szintipop hangzást felváltotta az akusztikus hangszerek harmóniája, lírája. Az együttes karrierjét nyomon követők kevésbé furcsállták a váltást, legfeljebb annak karakteressége lehetett még számukra is meglepő.
Aztán nagy csönd köszöntött a zenekarra, legközelebb az ezredfordulón jelentkeztek új dalokkal. A Minor Earth, Major Sky albummal az A-ha kijelölte maga számára azt az irányt, amit azóta is követ: az akusztikus hangszerek mellett ismét markánsabban szólnak a szintetizátorok, és a még ma is átkozottul fiatalos, ötödik ikszet taposó Morten Harket énekes, Magne Furuholmen billentyűs és Paul Waaktaar-Savoy gitáros slágerszagúbb dalokat jegyez. A média már mégsem az A-hától visszhangzik, a klasszikus popra ma kevésbé vevő a világ, mint tizenöt éve. Ám ez egyáltalán nem az A-ha hibája. Sőt.
Így érünk el a mához, a tavaly megjelent Foot Ot The Mountainhez, amelyen az együttes még inkább próbált visszatérni a gyökerekhez. Többek között erről az albumról is hallhatnak dalokat azok, akik július 14-én ellátogatnak a Papp László sportarénába. A hírek szerint varázslatos színpadképek, egy tizenhat méteres videofal garantál felejthetetlen perceket, a bevezetőben említettek miatt pedig a hallgatóság zenetörténeti pillanat részese lesz, és egy olyan zenekart láthat, amely világszerte 36 millió lemezt értékesített.

Muri Enikőt a hét leggyalázatosabb hozzászólásával támadják