ilGiornale.it
Náci karlendítésnek titulált egy igen korai, XVI. Benedek pápáról készült fotón látható jelenetet Eric Frattini A pápák és a szex című szerinte jól dokumentált könyvében. Az olasz konzervatív napilap egyik blogjában is idézett eset kapcsán megjegyezték, hogy az író-újságíró mindössze egy kivágott, így manipulált fényképrészletet közölt a később pápává választott Joseph Ratzingerről. Az 1951. június 29-én Freisingben, így a náci korszakot követő időszakban készült eredeti felvételen XVI. Benedek pápa és testvére, Georg éppen megáldják a traunsteini Szent Oszvald-plébánia híveit pappá szentelésük másnapján.
BalkanInsight.com
Macedónia vizsgálatot indít saját területén található tömegsírok ügyében címmel a balkáni ügyekre szakosodott angol nyelvű hírportál arról ír, hogy a koszovói hatóságok arra kérték Szkopjét, nézzen utána a 1998–1999-es koszovói háború idejéből származó két, tömegsírként számon tartott területnek. Pristinai információk szerint a két helyen 40 koszovói albán temethettek el. Macedónia szerint a holttestek a Lepenec határfolyón leúszva érték el országukat.
*
A volt Jugoszlávia területén elkövetett háborús bűnöket vizsgáló nemzetközi törvényszék vezetője, Serge Brammertz kétéves jelentésében az ENSZ Biztonsági Tanácsának kifejtette, még mindig súlyos gondot okoznak a kétoldalú vizsgálatok, az egyes volt jugoszláv tagköztársaságok nagyon nehezen tudnak ez ügyben együttműködni.
Krónika
A Maros megyei törvényszék megsemmisítette a marosvásárhelyi önkormányzat tavalyi határozatát, amelynek értelmében szobrot állítottak volna az 1989 decemberében a temesvári felkelőkbe lövető Stefan Gusa volt román vezérkari főnöknek – írja tegnapi számában a kolozsvári magyar nyelvű újság. A napilap emlékeztet: a törvényszék Tőkés László EP-képviselő keresetét hagyta jóvá, megerősítve a romániai ügyészség korábbi álláspontját, miszerint a tábornok részt vett a forradalom vérbe fojtásában.

Deák Dániel: A Harcosok Klubja nagyon komoly újításnak minősül, nemcsak a magyar politikai életben, hanem egész Európában