Jubileumi évfordulót ünnepelt a hét végén a Csányi Alapítvány. A fővárosi Millenáris Teátrumban szombaton megtartott rendezvényen előbb az elmúlt öt évet értékelték a kuratórium tagjai, majd táncelőadással, népi játékokkal, valamint egyéni produkciókkal a szervezet által felkarolt diákok adtak számot az előző évben elért eredményeikről.
Mindig sokkal több a rászoruló, mint ahányat ki tudunk választani – nyilatkozta lapunknak Csányi Sándor, az OTP elnök-vezérigazgatója, az alapítvány létrehozója. Míg öt évvel ezelőtt 8, ma már 142 diák útját egyengeti az alapítvány, amelynek munkáját 12 főállású mentor és csaknem 40 fejlesztő tanár segíti. Csányi Sándor felidézte, hogy még a 70-es évek közepén hallott egy rádióműsort, amelyben egy kisgyerektől megkérdezték, mit csinál, amikor éhes. Erre azt válaszolta, hogy kimegy a játszótérre, mert ott nem érzi annyira. – Ezek a szavak nagyon megragadtak bennem és eldöntöttem, ha egyszer módom lesz rá, megpróbálok segíteni az ilyen helyzetben levő fiatalokon, s erre egy ilyen alapítvány a legalkalmasabb – fejtette ki.
A szervezet első közösségi háza 2006. március 9-én nyitotta meg kapuit Jászberényben, ekkor szerveződött az első tehetséggondozó csoport. Az Életút Program részeként a tízévesen bekerülő különleges képességű, de halmozottan hátrányos helyzetű gyermekeket felnőtt korukig, munkába állásukig támogatják életkoruknak és iskolatípusuknak megfelelően más-más eszközökkel.
Kaposvárott, Nagybajomban, Jászberényben és Pécsett működik közösségi háza az alapítványnak, s a közeljövőben terv szerint Szegeden nyílik új központ. A településen és környékén jelenleg keresik azokat a fiatalokat, akikből júliustól két (15-15 tagú) csoportot alakítanak.

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: Hőseinkre támaszkodva építjük a jövő hadseregét