„Törököt” fogtak a románok

A huszadik század legjobb magyar kézilabdázójának választott Kovács Péter végre rangjához méltó feladatot kaphat. Igaz, Romániában. Minden bizonnyal ő lesz az idén Bajnokok Ligája-döntős, két csapatra elegendő sztárt felvonultató Oltchim Valcea mestere. Ha beteljesíti az Olt menti klub évtizedes vágyát, és végre BL-t nyer vele, akár ő lehet a huszonegyedik század legjobb edzője is. Természetesen Romániában.

Ballai Attila
2010. 06. 18. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A magyar női junior válogatottat 2001-ben vb-ezüstig vezetett Kovács Péter itthon a Pick-Szeged férfi és a Dunaferr női együttesénél dolgozott, majd a török szövetség meghívására Ázsia peremén vállalt szakmai igazgatói munkát. A női nemzeti együttest rövid úton fel is hozta Európa közvetlen élvonala mögé, erre a tavalyi mediterrán játékok ezüstérme mellett legutóbb a május 30-i, szerbiai Eb-selejtező adott bizonyságot, hiszen a nemrég még lesajnált törökök csupán 28-27-es vereséget szenvedtek. Mostantól viszont, ha létrejön a Ramnicu Valcea-i kontraktus, csak a győzelem lehet a cél. Kovács Péter azonban egyelőre óvatos, mert bár a román rádiók tegnap kész tényként tálalták a „leigazolását”, ő érdeklődésünkre úgy fogalmazott:
– Jelen pillanatban még a török szövetség szakmai igazgatója vagyok, bár éppen azon dolgozom, hogy a 2011. szeptember 30-ig szóló szerződésemet felbontsam. Ha ez sikerül, akkor tekinthetem majd magam az Oltchim Valcea edzőjének.
– Akkor egyelőre az Oltchim majdnem-edzőjétől kérdezem, elsősorban mi indokolja a váltást: a taszítás Ankarából, vagy a vonzás az Olt partjáról?
– Egyértelműen a vonzás. A világ egyik legjobb csapata hív, a tavalyi BL-döntős. Ki az, akit ez nem hozna lázba?
– Pont ez az, a legrangosabb kontinentális kupafinálé is kevés volt elődje, Radu Voina maradásához. Az utódnak eszerint kötelező BL-t nyernie?
– Természetesen látom a feladat nehézségeit; az új embernek el kell magát fogadtatnia, közös nyelvet kell találnia, az elvárás ráadásul minimum megint a döntőbe jutás.
– Az a bizonyos új edző ráadásul magyar lesz, ami Romániában néhány éve még szinte elképzelhetetlen választás lett volna. Ez nem fordult meg a fejében?
– Ilyen aggályaim egyáltalán nincsenek. Persze több tekintetben is naiv vagyok, a másik emberről ugyanazt feltételezem, amit magamról, de a modern nemzetközi sportban nem hiszem, hogy számítana, ki honnan jött. Ha eredményes vagy, ez tökéletesen mindegy. Ha pedig nem, akkor is.
– Olyannyira, hogy akár román szövetségi kapitány is lehet? Hiszen az utóbbi években e tisztség gyakorlatilag együtt járt az Oltchim vezetőedzői posztjával.
– Nem, ilyesmiről szó sem esett. A román válogatottnak megvan a szövetségi kapitánya, Radu Voina.
– Aki Szűcs Gabriella mestere is volt, és alig játszatta. Ön viszont utánpótláskora óta ismeri e klaszszisként indult, de valós képességeit teljesen még ki nem futott balátlövőt. Az ön érkezése befolyásolja az ő további sorsát, lehetőségeit?
– Múlt pénteken beszéltem Gabival, azt mondta, szerződést hosszabbított, marad. Egyebekről viszont még korai nyilatkozni, úgy tudom, per pillanat húsz játékosa van az Oltchimnak.
– Ez már a bőség zavara, nem?
– Ennyire még ne szaladjunk előre. De persze ha választani kell, inkább a bőség, mint a szükség.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.