Dupla vagy semmi

Ez év végére leteszi a kormány az asztalra a magyar idegenforgalom fejlesztésének tízesztendős programját. Ebben a turizmusból származó jövedelmet, illetve az itt dolgozók számát megdupláznák.

K. Tóth László
2010. 07. 26. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Miután a tíz évvel ezelőtt indított turizmusfejlesztési programunk megrekedt, most újraindítjuk, hiszen sokat veszített az ágazat a versenyképességéből – közölte Matolcsy György tegnap az egészségipar turizmusban betöltött szerepének erősítéséről tartott konzultáción a parlamentben. A nemzetgazdasági miniszter hozzátette: 181 ország közül a turizmus növekedését tekintve hazánk a 136. helyen áll, s az ágazatban foglalkoztatottak száma 350 ezerre tehető. A kormány tervei szerint tíz év múlva 700 ezren dolgoznak majd a hazai idegenforgalomban. A magyar nemzeti jövedelmen (GNI) belül pedig megduplázzák az ágazat teljesítményét.
Matolcsy hangsúlyozta, most már a minőséget kell előnyben részesíteni. Ugyanakkor a kabinet összetett turisztikai programokban gondolkodik. Ahová szállodát építenek, vasutat telepítenek, ott azt is meg kell vizsgálni, hogy mivel tehető vonzóbbá a környezet. Az egészségipar komoly kitörési pont lehet, a turizmust ebbe az irányba kell tovább fejleszteni – vélte a miniszter. Horváth Endre turizmusért felelős helyettes államtitkár az egyediségre, a hungaricumok fontosságára, vonzerejére hívta fel a figyelmet, ugyanakkor a piackutatást, a szakma oktatását, az infrastruktúrát és a fogyasztóvédelmet is kiemelte.
Az egészségipar ugyanakkor nem csak a gyógyvizekre épül, hiszen Magyarország állami támogatás nélkül vált piacvezetővé a fogászati turizmusban. E szolgáltatókat azonban a konkurens országokban is segíti az állam, ezért most már a hazai vállalkozások is marketing-támogatást kérnek. Horváth Gergely, a Magyar Turizmus Zrt. vezérigazgatója arról számolt be, hogy a társaságnál nagyobb hangsúlyt kap a profittermelés, a forgalom erősítése, az értékesítési szemlélet kerül a középpontba. Bánki Erik, az Országgyűlés sport- és turizmusbizottságának elnöke pedig zárszavában elmondta, hogy továbbra is tartják a kapcsolatot és konzultálnak a szakmával, várják a javaslatokat, s bíznak abban, hogy az év végére ki tudják alakítani azt a stratégiát, amelynek alapján 2011 és 2020 között a turisztikai fejlesztések zajlanak majd.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.