Folytatódik a politikai párbeszéd a Vajdaság autonómiájának tartalmáról és méreteiről, valamint Szerbia decentralizálásáról, jelentette ki szombaton Újvidéken Borisz Tadics szerb államfő, aki részt vett a Nenad Csanak vezette Vajdasági Szociáldemokrata Liga (LSV) megalakításának 20. évfordulóján. Az elnök azonban sietett hozzátenni, hogy neki és Csanaknak nem azonos a véleménye a vajdasági autonómiáról. A szerb államfő szerint a decentralizáció a legfontosabb, ugyanakkor a legérzékenyebb kérdés, s nem lehet jó megoldást találni alkotmánymódosítás nélkül, ezért igen óvatosan kell e kérdéshez nyúlni. Tadics az autonómiapárti LSV vezetősége és jubiláló tagsága előtt kijelentette, hogy méltányolja a szervezet harcát a demokráciáért és az emberi szabadságért, ám nem ért vele egyet, amikor a széles körű vajdasági autonómia fokáról van szó.
A liga sokkal nagyobb önkormányzatot követel a tartománynak, mint amennyit Belgrádban el tudnának viselni. De jóval kevesebbet, mint korábban. Mint emlékezetes, volt olyan időszak, hogy ez az autentikus vajdasági párt köztársasági státust követelt a Vajdaságnak az akkori államalakulat keretében.
Háborús fenyegetés? Borisz Tadics szerb elnök nyílt háborús fenyegetésnek minősítette Bajram Rexhepi koszovói belügyminiszter nyilatkozatát, hogy a pristinai hatóságoknak különleges alakulatokat kell küldenie a szerbek lakta Észak-Koszovóba a rend és a nyugalom helyreállítása érdekében. Rexhepi szerint erről már megszületett a megállapodás az EU rendészeti és igazságügyi missziójával (EULEX). Az EULEX cáfolta a megállapodás létezését. A szerb államfő igen fontosnak nevezte az EULEX cáfolatát. (S. I.)

Letartóztatták Holló Istvánt Ukrajnának való kémkedés gyanújával