A rendőrség az ügyben befejezte a vizsgálatot, a huszonötezer oldalas nyomozati anyagot a napokban tárták a gyanúsítottak elé. Ismeretes: a hatóság szerint Budaházy György 2007-ben egy több személyből álló csoportot hozott létre Hunnia néven, hogy országgyűlési képviselők elleni támadásokkal befolyásolják a parlamenti döntéseket. A mozgalom tagjaira először 2009. április 8-án csaptak le. Az ügynek tizenhat gyanúsítottja van, akiket terrorizmussal és egyéb bűncselekményekkel hoznak kapcsolatba. A gyanúsítottak közül jelenleg Budaházy György, S. József és Sz. Endre van előzetes letartóztatásban.
A dokumentumokból kiderült, hogy a Hunnia Mozgalom egyes tagjairól nemcsak Benkő György százhalombattai vállalkozó, hanem a titkosszolgálat is hangfelvételeket gyűjtött, ugyanis a Magyar Nemzet értesülései szerint Benkő kocsiját is bepoloskázta a hatóság.
*
– Nem tudok arról, hogy rajtam kívül más is hangfelvételt készített volna, de az autóm bepoloskázását kizártnak tartom – reagált a hírekre lapunknak a vállalkozó. Emlékezetes: az áprilisi választások előtt nagy port kavart az a stúdióminőségű hanganyag, amelyet a százhalombattai férfi hozott nyilvánosságra. Benkő a Magyar Nemzetnek azt mondta, hogy több hónapon keresztül telefonjával rögzítette azokat a beszélgetéseket, amelyeket ismerősével, S. Józseffel, a Hunnia Mozgalom tagjával folytatott. A hanganyagon a következő hallható: „Mi vagyunk a Magyarok Nyilai. Mi vertük meg a Csintalant, mi dobáltunk Molotovot a képviselőkre, mi robbantottunk a Szilvásynál, én lőttem a Hiller házára, mit akarsz még?”
– Védencemmel, S. Józseffel szemben a hatóság pontosította a gyanút, és több támadást is terrorizmusként értékelt – mondta lapunknak Somogyi János, S. József ügyvédje. A védő hangsúlyozta, hogy a huszonötezer oldalt kitevő iratmennyiség áttekintése heteket vehet igénybe.
Budaházy György ügyvédje, Király Gábor kérdésünkre elárulta, hogy védencére a gyanúsított társak, illetve tanúk tettek terhelő vallomást.
Mint azt lapunk megírta: a gyanú szerint Budaházy mozgalmának célja az volt, hogy országgyűlési képviselők elleni támadásokkal befolyásolják a parlamenti döntéseket. Vélelmezhetően a mozgalom tagjai követték el többek között Hiller István (MSZP) és Kóka János (SZDSZ) ingatlanjai ellen – általuk „figyelmeztető akciónak” nevezett – fegyveres, illetve Molotov-koktélos támadásokat, de Csintalan Sándor, a Hír TV műsorvezetőjének megverését is az ő terhükre róják.