Klórmérgezést szenvedett több mint kilencven ember szerda hajnalban Mumbaiban (Bombay), India gazdasági és pénzügyi központjában. A belélegezve erősen mérgező anyag a reggeli órákban kezdett el szivárogni Mumbai Szevri nevű ipari részén, egy forgalmas kikötői raktár udvarán álló, lezárt tartályból – közölte a The Independent.
Rahul Asthana, a területet bérlő cég elnökének közlése szerint néhány vállalkozó arra használja a telepet, hogy az üres klórtárolókat újratöltik, és később ismét hasznosítják. A helyszín közelében lakóépületek, egy nyomornegyed és egy főiskola is van, így a gázfelhő rövid idő alatt nagyobb embertömegeket veszélyeztetett. Közvetlenül a baleset után több mint hetven sérültet rögtön a közeli Dzsamsetdzsi Dzsedzsibhoj közkórházba vittek, ahol légzési nehézségek miatt ápolták őket. Az ápoltak között van az a négy tűzoltó is, akik a helyszínre érkező mentőcsapat tagjaiként teljes védőfelszerelésbe öltözve kordonokat állítottak fel, valamint próbálták elállítani a szivárgást. A kórház igazgatója úgy nyilatkozott, hogy a legtöbb sérültet sikerült stabilizálni, de nyolc ember állapota válságos. Rajtuk kívül még csaknem tíz embert ápolnak más kórházakban.
Vijay Kumar Gawit, az ország egészségügyi minisztere elővigyázatossági okokra hivatkozva elrendelte a környező épületek ideiglenes kiürítését. A szivárgást végül sikerült lokalizálni és a gázokat semlegesíteni. A klórgáz belélegezve irritálja a tüdőt és a szemet, köhögést, fulladást, hányingert okoz. Amennyiben hosszan vagyunk kitéve a hatásának, légzési nehézségeket, vakságot, végleges tüdőkárosodást, de akár halált is okozhat.

Mohács, Berlin, Szent István – Évszámok, amiket illene tudni