Cserbenhagytátok a hazátokat – ez virított a legnagyobb példányszámú brit napilap, a The Sun tegnapi címlapján, természetesen az angol válogatott 4-1-es vereségére célozva. Minden idők legnagyobb különbségű vb-kudarcát ráadásul a németektől szenvedte el az alakulat, és a többi médium szerint sem lehet Frank Lampard meg nem adott szabályos gólját kifogásként felhozni. A The Sun kimutatta, hogy a bukott angol csapat tagjai összesítve hetente 1,1 millió fontot (350 millió forintot) keresnek, hozzátéve, hogy Fabio Capello szakvezető évi hatmillió font (kétmilliárd forint) fizetést kap. Ezért aztán távozásra szólította fel Capellót, javasolva neki, hogy vigye magával ezeket a veszteseket is.
A The Sun szakírói a vb-csapat tagjai közül mindössze hármat tartanak érdemesnek arra, hogy valaha is ismét magukra ölthessék az angol válogatott mezét: Ashley Cole-t, Steven Gerrardot és Wayne Rooneyt. Bár utóbbi kapcsán azért felvetik: „Mi történt Rooneyval? Semmit nem láttunk abból a játékosból, aki az elmúlt évadban fényárba borította a Premier Ligát.”
A mexikóiakat nem boncolták fel élve, egyrészt talán azért, mert csak 3-1-re kaptak ki az amúgy is favorit argentinoktól, másrészt pedig őket még 0-0-nál érte a játékvezetői csapás: Tévez olyan egyértelmű lesről fejelte be az első gólt, hogy azt még a lelátóról sem lehetett tévesen megítélni, nemhogy az oldalvonal mellől. Az olasz bírók balszerencséjére ráadásul a stadion kivetítőjén visszajátszották a szituációt, erre célozva egyedien cinikus és dühítő véleményt fogalmazott meg a nemzetközi szövetség, a FIFA szóvivője, Nicolas Maingot ugyanis kijelentette: a jelenet megismétlése súlyos hiba volt, nem szabadott volna megtörténnie, és a jövőben nem is fog.
Természetesen nem azért, mert holnaptól bevezetik a videobíró intézményét, a nemzetközi futballvezérkarban azért nem eszik ilyen forrón a kását. Az International Board, a szabályalkotó testület csak 2011 tavaszán esedékes ülésén, a walesi Newportban tűzi napirendre az esetleges módosításokat. Az 1886-ban alapított, tehát 124 éves grémiumnak nyolc tagja van, ennek felét – amely az íratlan szabályok szerint mindig egységesen szavaz – 1913 óta a nemzetközi szövetség (FIFA) delegálja, a másik négy vezető pedig Angliát, Skóciát, Észak-Írországot és Walest képviseli. Az összetételből adódóan a hagyománytisztelet a nyolcak egyik fő jellemzője, a szabályváltoztatáshoz ráadásul a voksok 75 százaléka, azaz 6 szavazat szükséges. Úgyhogy a papírforma alapján minden marad a régiben.
A vasárnap esti baki vesztese lehet a mexikóiak mellett Rosetti játékvezető is, akit az olaszok kiesése után a finálé egyik fő várományosának tartottak, de a történtek után talán még a FIFA-vezérkar ízlésvilágába sem férne bele, hogy rá bízzák a döntőt.
A spanyol Undiano ilyen jellegű, esetleges reményeit nem csorbította a tegnapi első nyolcaddöntő, amelyet Hollandia 2-1-re megnyert Szlovákia ellen. A favoritként számon tartott narancsmezesek két extraklasszisuk révén szereztek kétgólos előnyt – a sérülése után visszatért Arjen Robben a 18. percben szokásos, „balra húzom, ballal lövök” típusú, de ezúttal a rövid sarokban landoló gólja után Sneijdernek csak az üres kapuba kellett passzolnia –, a szlovákok a hoszszabbítás utolsó percében, tizenegyesből esett találattal búcsúztak.
Sőt, velük együtt Kelet-Közép-Európa is, hiszen térségünkből Szerbia és Szlovénia már korábban kiesett.
Az azonban bizonyos, hogy Európát három alakulat képviseli a legjobb nyolc között, és Dél-Amerikát is minimum ennyi, hiszen Argentína és Uruguay után tegnap Brazília is továbbjutott. Méghozzá a várakozásoknál is simábban, a Chile feletti 3-0-val. Az ötszörös világbajnok a jelek szerint harci sebességre kapcsolt, és a legjobbkor tette, mert a pénteki negyeddöntőben Hollandiával csap össze.

Furcsa dolgokkal állt ki a nyilvánosság elé a kisfiút felrúgó karateedző felesége