Eheti ülésén kezdi meg a parlament az Orbán Viktor által korábban bejelentett, 29 pontos intézkedési tervhez kapcsolódó jogalkotási munkát. A ma kezdődő háromnapos ülésen a pénzügyi és gazdasági törvénycsomagot, valamint a szintén ahhoz kapcsolódó közbeszerzési törvénymódosítást vitatják meg a képviselők. A pénzügyi törvénycsomag többek között tartalmazza a köznapi nyelven szólva bankadónak nevezett közteherre vonatkozó szabályokat is. Ismert, a kormány éves szinten 200 milliárd forintos bevételt remél az intézkedéstől. Az új adónem bevezetése azonban nem csupán a bankokat, hanem a biztosítókat és egyéb pénzügyi szervezeteket is érintené. A javaslatok között szerepel a kétmillió forintnál magasabb végkielégítésekre kivetendő (a kétmillión felüli részt terhelő) 98 százalékos különadó bevezetése, valamint az is, hogy maximálnák a közszférában kifizethető béreket. Emellett tíz kis adó is megszűnhet, csökken a társaságok nyereségadója és a személyi jövedelemadó egységesen 16 százalékra mérséklődik.
A közbeszerzési törvény módosításának célja a közbeszerzési eljárásokat akadályozó, lassító, az eredménytelen közbeszerzési eljárások számát növelő előírások módosítása, továbbá a kis- és közepes vállalkozások részvételi, illetve nyerési esélyeinek növelése, továbbá a körbetartozások csökkentése.
A Ház ma többek között dönt az érettségi és a felsőoktatási felvételi vizsgákat érintő jogszabály-módosításokról, az egyszerűsített foglalkoztatás szabályainak megteremtéséről, illetve a médiát és a hírközlést érintő egyes törvények módosításáról is. A parlament ma elfogadhatja az előző országgyűlés által elfogadott polgári törvénykönyv hatályba nem lépéséről szóló javaslatot is.
A képviselők ma megvitatják az alkotmánybíróság tagjait jelölő eseti bizottság létrehozásáról szóló javaslatot, a különadóval összefüggő alkotmánymódosítást, a közbiztonságot érintő törvények módosítását, valamint az egyes egészségügyi és szociális tárgyú törvények módosítását és a Nemzeti Földalapról szóló előterjesztést is.
A tervezett közbiztonsági intézkedések kapcsán – amelyek szerint például a szabálysértések elkövetőit is lehetne elzárással büntetni – Harangozó Tamás (MSZP) „alkotmányozó diktatúráról” beszélt.

Ez a százforintos akár 2000 eurót is érhet – nézd meg a sajátodat!