Mától látogatható és szeptember 22-ig tart nyitva Párizsban a 25. Biennale des Antiquaires. A maastrichti Tefaf és a baseli Kunstmesse mellett a Biennale des Antiquaires-t tartják a legjelentősebb művészeti vásárnak, ez utóbbi rangját az is emeli, hogy csupán kétévente rendezik meg. A francia fővárosban, a Grand Palais-ban zajló eseményen most először kap helyet egy magyar galéria is, mégpedig mindjárt díszvendégként.
A biennále 25 éves jubileuma alkalmából 25, a rendezők által legjelentősebbnek tartott fiatal európai galériást hívták meg, köztük 23 francia, egy spanyol és egy magyar kereskedőt. Hazánk hírnevét az előkelő vásáron Makláry Kálmán és galériája, a Kálmán Makláry Fine Arts öregbítheti. A 25 galéria arra kapott lehetőséget, hogy mindegyikük 1-1 művet állítson ki a jubileumi eseményen a Grand Palais díszerkélyén kialakított „tremplin pour la Biennale” (ugródeszka a biennáléra) elnevezésű térben. A magyar galériás Reigl Judit 1956-os Robbanás című festményét mutatja be.
Újdonság, hogy a fiatal kereskedők a következő, két év múlva megrendezendő vásáron standot kaphatnak, amely különösen nagy elismerésnek számít, hiszen a világ legjelentősebb galériái között mutatkozhatnak be: az eseményre hagyományosan nyolcvan világszínvonalú műkereskedést, a legjelentősebb ékszerészeket, illetve a tíz legfontosabb modern és kortárs művészeti galériát hívják meg. Jelentőségét az is mutatja, hogy a legutóbbi, 2008-ban megrendezett Biennale des Antiquaires-re több mint száz magánrepülő érkezett a világ legfontosabb műgyűjtőivel.

Városháza-botrány: Budai Gyula felkérdezte Karácsony Gergelyt a friss vádemelés után