Mielőtt Észak-Koreába indult, Aijalon Mahli Gomes két éven át angolt tanított a dél-koreai fővárosban. A Bostonból származó, harmincegy éves hívő keresztény férfi békeküldetésnek tekintette észak-koreai útját, amelyre egy levelet vitt magával; ebben állítólag felszólította Kim Dzsong Il észak-koreai vezetőt, hogy bánja meg bűneit és mondjon le. Gomest januárban fogták el, áprilisban nyolc évi szabadságvesztésre ítélték, elkeseredésében állítólag öngyilkosságot kísérelt meg cellájában.
Jimmy Cartert és feleségét a phenjani repülőtéren Kim Kie Gvan észak-koreai külügyminiszter-helyettes fogadta tegnap. Amerikai bejelentés szerint Észak-Korea hajlandó szabadon engedni Gomest, ha a volt elnök személyesen megy el érte. A 85 éves politikus humanitárius miszsziója szigorúan magánjellegű, Washington hivatalosan semmilyen formában nem vesz részt az utazás előkészítésében. Az utóbbi időben feszültté vált Észak-Korea és az Egyesült Államok kapcsolata, miután márciusban egy dél-koreai hadihajót – egy nemzetközi vizsgálóbizottság megállapítása szerint – észak-koreai torpedó süllyesztett el.
A Nyugatot bíráló észak-koreai propagandaháború az interneten folytatódik, hiszen a kommunista rezsim Uriminzokkiri, azaz Mi magunk, a nemzet néven hozott létre profilt a Facebook közösségi oldalon. Üzenőfalán több olyan üzenet jelent meg, amelyben Dél-Koreát és az Egyesült Államokat kritizáló oldalakra mutató linkeket helyeztek el.

Kiderült, ki lehetett az ukrán kémbotrányban érintett magas rangú magyar katonai vezető