A helyi Fidesz emlékeztetett, hogy az MSZP–SZDSZ-kormányok regnálása alatt a párt több alkalommal is kifejezte nemtetszését, amiért a hévízi kórház igazgatói posztjából „politikai állást kreáltak”. – A kinevezés során nem számítottak a szakmai szempontok és a másfél milliárd forintos uniós támogatás elvesztése – mondta Papp Gábor (Fidesz), utóbbi szerinte így egyértelműen a kórház és a város vezetésének a felelőssége. Amint arról lapunk beszámolt, a hévízi fürdőt tizenkét éven át közmegelégedésre vezető Vancsura Miklóst 2007-ben távolította el posztjáról Molnár Lajos volt SZDSZ-es egészségügyi miniszter, s helyére Hegedűs Lajost helyezte, aki az első Orbán-kormány gazdasági minisztériumában volt főosztályvezető. Molnár a stratégiai vezető posztjára sógornőjét, Nagy Rózát nevezte ki, aki Hegedűs korábbi minisztériumi felettese volt.
A kormánypárt hévízi csoportja leszögezte: az MSZP politikusai elfeledkeztek arról, hogy a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség még tavasszal, a szocialista kormányzat idején jelezte, hogy felül kell vizsgálni a projekt üzleti terveit. Az önkormányzat képviselő-testületi ülésein több esetben is kérdezték a gyógyfürdő és a város vezetését, hogy tudják-e tartani a pályázati határidőket és előírásokat, amire minden esetben igenlő választ kaptak.
Papp Gábor biztos abban, hogy az új Széchenyi-tervben lesz lehetőség arra, hogy a hévízi gyógyfürdő is újra pályázhasson, de ehhez olyan vezetők kellenek, akik nem követik el azokat az alapvető szakmai hibákat, amelyek miatt a mostani pályázatot vissza kellett vonni.
Ismert, kedden Baracskai József országgyűlési képviselő, az MSZP zalai elnöke ellentmondásosnak értékelte a hévízi gyógyfürdő támogatásának megvonását, szerinte a hévízi ügy is azt mutatja, „a szakmai indokokat teljesen mellőző vezetői leváltások lokális szintekre is továbbgyűrűztek”. Úgy látja, hogy Hévízen „az összeférhetetlenséget is súroló, pártpolitikai átalakításokra készül a Fidesz–KDNP”, amely a gyógyfürdő igazgatóját támadja, hogy a polgármester-választást is befolyásolja.
Magának némiképp ellentmondva ugyanakkor Baracskai azt is közölte, a parlamentben kérdést kíván feltenni Matolcsy György nemzetgazdasági miniszternek és Nagy Róza államtitkárnak arról, hogy utóbbi – aki nemrég még a hévízi gyógyfürdő fejlesztésekért felelős stratégiai igazgatója volt – dönthetett-e államtitkárként a támogatás visszavonásáról. – Ha Nagynak ebben szerepe volt, akkor ezzel elismeri, hogy az elmúlt években rosszul végezte a dolgát Hévízen – vélekedett a szocialista honatya.
Hegedűs Lajos, a Hévízgyógyfürdő és Szent András Reumakórház Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója kedden a távirati irodának azt mondta: az uniós támogatás visszavonása miatt nem tartja felelősnek a társaság vezetését, mert a nonprofit cég többségi tulajdonosával, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.-vel folyamatosan egyeztettek az elmúlt hónapokban, átdolgozták a pályázati anyagot, és minderről a támogatást megítélő Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökséget is tájékoztatták. Az igazgató úgy véli, a folyamat elhúzódása a közbeszerzési előírásoknak köszönhető, és nem egyedülálló a hévízi eset.
Felelőtlen gazdálkodás. Megálljt kell parancsolni az ésszerűtlen és zabolátlan beruházásoknak Hévízen és térségében – közölte Illés Zoltán, a Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára. A politikus kifejtette: teljes körű felmérés készül arról, hogy a hévízi tó forrásának hozama, vízminősége és összetétele hogyan alakul, mert nem szabad megengedni, hogy a lehetőségek túlzott kihasználása veszélyeztesse a vízbázist.

Ezzel a technikával bújtatják Magyar Pétert a mentelmi jog mögé