Az optimista várakozásokkal ellentétben a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 55,25 pontos, 0,25 százalékos csökkenéssel, 21 969,12 ponton zárt tegnap. A részvénypiac összforgalma alig 10,4 milliárd forint volt, a vezető részvények az OTP kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest. Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház üzletkötője elmondta: a pénteki pozitív amerikai zárás nem hatott sem a budapesti, sem a többi európai piacra, így elmaradt a hétfőre várt emelkedés. Az MTI-nek nyilatkozó üzletkötő – utalva a kedvezően alakuló OTP-árfolyamra – hozzáfűzte: Európában voltak jól teljesítő bankpapírok, azonban nem jellemző, hogy mindegyik emelkedett volna. A délután közölt amerikai makroadatokról – személyi jövedelmek és kiadások júliusban – elmondta: bár a közölt eredmények jobbak lettek a vártnál, ezek érdemben nem befolyásolták a délutáni kereskedést, mert inkább háttérfolyamatokra mutatnak rá, és késleltetve érzékeltetik a változásokat.
Pap Attila, a Quaestor Zrt. üzletkötője úgy vélekedett: a múlt heti gyengülés után korrekcióként is értékelhető az OTP erősödése, azonban a bankpapír árfolyamának 4700 forint fölé kellene lépnie ahhoz, hogy határozott emelkedésről beszélhessünk. A szakember tájékoztatása szerint az alsó határ az árfolyamban – vagyis ahonnan a papír ára ismét gyengülésnek indulhat – 4580 forint. Egyébként az OTP-részvények ára tegnap 121 forinttal, 2,69 százalékkal 4621 forintra erősödött. A Mol értéke 1,58 százalékkal,
20 520 forintra csökkent. A Magyar Telekom 0,88 százalékkal, 672 forintra esett. A Richter-papírok árfolyama 0,65 százalékkal, 45 600 forintra gyengült. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 1,33 százalékkal, 20 405 forintra csökkent.
A bankközi devizapiacon az eurót lapzártakor 284,50 forinton jegyezték, a péntek délutáni árfolyammal azonos szinten. A hétvégén és hétfőre virradóra 283 forint körül mozgott az euró jegyzése.

Ókori tárgy került elő egy családi vitrinből