Ismét szervezett kutatásba kezdett a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság, hogy megtalálják Késmárki Eleket, aki augusztus 7-én tűnt el a regéci erdőben. Egy miskolci hírlapárus ugyanis tegnap délelőtt megerősítette azt a korábbi információt, miszerint egy süteményesbolt iránt nála érdeklődő, s magát amerikai magyarnak nevezett személy kísértetiesen hasonlított a férfihoz – tájékoztatta lapunkat Dobi Tamás. A rendőr-főkapitányság kommunikációs munkatársa elmondta, hogy a beérkezett adatok alapján tovább nyomoznak Miskolcon és a hozzá tartozó agglomerációban, sőt a keresést kiterjesztik egész Északkelet- Magyarország területére.
Az újságárus első ránézésre hajléktalannak vélte Késmárkit. Az érdeklődő idős férfi azt mondta neki, hogy amerikai magyar, 1956 előtt ismerte Miskolcot, ám a mostani forgatagban már képtelen eligazodni. Az árus útba igazította, majd dolgozott tovább. Hozzátette, ez a találkozás két nappal az eltűnés után lehetett, ám akkor még nem hallott a Regécen történtekről. Hogy valóban Késmárki Elek volt-e boltja előtt, arra nem merne mérget venni, ugyanakkor nem zárható ki, hogy tényleg a kiváló kondícióban lévő, fonyi származású Késmárki járt nála – tette hozzá az újságárus.
A 77 éves férfinél eltűnésekor nála volt a bankkártyája, továbbá ötszáz forint. Úgy tudjuk, augusztus eleje óta nem hajtottak végre tranzakciót kártyájáról, ha tehát még él, valakinek gondoskodni kell róla. Felkerestük azt a cukrászdát, ahová az újságárus küldte. Ott semmilyen információval nem szolgálhattak, hiszen hatalmas embertömeg fordul meg náluk naponta.
Mint arról beszámoltunk, augusztus 7-én, szombaton egy UAZ gépkocsival indult Fonyból Késmárki Elek a Borsó-hegyre leróni kegyeletét a 2006 januárjában repülőgép-szerencsétlenségben elhunyt 42 szlovákiai katona előtt. A Borsó-hegyről visszaindult a társaság, de az UAZ elakadt. Bementek a közeli Regécre segítségért, s a gépkocsi mentésére indult traktort követte az eltűnt férfi. Egy hármas elágazásnál látták utoljára, mikor az erőgép balra fordult, az amerikai magyar viszont a középső utat választotta.

Mohács, Berlin, Szent István – Évszámok, amiket illene tudni