Csalás elkövetésének gyanúja miatt nyomozást folytat a gyöngyösi kapitányság az Első Magyar Médiaakadémiával kapcsolatban – tudta meg lapunk. Soltész Bálint, a Heves megyei rendőrkapitányság szóvivője megerősítette a Magyar Nemzet értesüléseit, ami szerint több szülő is feljelentést tett a rendőrségen.
– A sértettek állítása szerint jelentős összeget fizettek be egy gazdasági társaságnak, de a szerződésben foglalt három tanfolyam közül csak kettőt tartottak meg. A feljelentők a hatóságnak jelezték, hogy nem tudják a céget utolérni – mondta el lapunknak a rendőrségi szóvivő.
Úgy tudjuk, hogy az Első Magyar Médiaakadémiával kapcsolatban már a dabasi rendőrség is nyomoz.
A gyöngyösi rendőrkapitányságon tanúként akarták meghallgatni Koltai Róbertet, aki az Első Magyar Médiaakadémia művészeti vezetője volt. A fejleményekről maga a színművész értesítette lapunkat.
– Nem szoktam szélhámoskodni, szeretném lemosni a nevemen esett foltot – fogalmazott a Magyar Nemzetnek Koltai Róbert azután, hogy lapunk hétfői számában arról számolt be, hogy a médiaiskola köddé vált a szülők százainak pénzével együtt.
– Teljesen ártatlan vagyok. A médiaiskola eleinte korrektül működött. A hazugságok akkor kezdődtek, amikor vidéki helyszíneken is toborozni kezdett az akadémia, és a szervezők valótlan információkkal szédítették a szülőket. Amikor erről tudomást szereztem, úgy döntöttem, hogy lemondok. Pedig a tanítás az életem – mondta Koltai Róbert. Hozzátette: nem ért a hivatalos iratokhoz, mindig azt mondta, hogy a médiaiskola művészeti vezetője, de a cégbírósági papírokban ügyvezetőként volt megjelölve. – Mindettől függetlenül kijelenthetem, hogy az iskola hazugságairól semmit nem tudtam – közölte Koltai Róbert.
A színművész állítólag egy évvel ezelőtt adta be a lemondásáról szóló iratokat a cégbíróságra, de mivel az APEH is vizsgálatot kezdett az iskola ellen, még nem kapta meg a hivataltól a válaszlevelet. Koltai Róbert lapunknak azt mondta, nem tudja, hová tűntek a médiaiskola cégtulajdonosai.
Az Első Magyar Médiaakadémia botrányairól már többször is beszámolt lapunk. A szülők eleinte azt fájlalták, hogy a borsos tandíjért cserébe (egy évre 1,45 millió forint) az akadémia minősíthetetlen oktatást nyújt, illetve megtévesztő kampányt folytat. Később viszont kiderült: már azokat a kurzusokat sem tartják meg, amelyeket a szülők kifizettek, ráadásul az akadémia semmilyen formában nem értesítette a szülőket az oktatás megszűntéről.

Kövesse nálunk élőben Orbán Viktor beszédét Ráckevéről – élő videó