Szanyi a rendőrséget bírálja

Nehezen tűri a párttársai ellen indított büntetőeljárásokat Szanyi Tibor, a szocialisták kampányfőnöke, aki a köztévé hétfő reggeli adásában azt fejtegette: a Fidesz technikája az, hogy akár alaptalanul is rákennek valakire valamit, a rendőrség pedig névtelen feljelentések alapján rendel el nyomozásokat. A politikus állításait a nagyobbik kormánypárt és az ORFK is visszautasította.

Szilágyi Richárd
2010. 09. 09. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egyre kevésbé tűröm jól, hogy valaki kriminalizálni akarja a politikát – jelentette ki az MSZP kampányfőnöke a közszolgálati televízió tegnap reggeli műsorában. Szanyi Tibor kifejtette: „A Fidesznek az a technikája, ha van alapja, ha nincs, valakire ráken valamit, mosakodjon. Névtelenül feljelentésekkel operálnak. Nyilván, ha ön ellen bárki bead egy névtelen feljelentést a rendőrséghez, akkor ön ellen elindítanak valamilyen vizsgálatot, behívják a rendőrségre, rabosítják meg ilyenek…”
A képviselő kijelentéseit a rendőrség nem kívánta kommentálni, ezzel együtt az ORFK illetékese lapunknak azt mondta: kizárólag a büntetőeljárási törvény előírásai szerint folytatnak nyomozásokat, és valótlan az az állítás, hogy egy névtelen feljelentés alapján bárkit is rabosítanának. Szavai szerint a nyomozást elrendelő határozatokat szigorúan szabályozott és mindenre kiterjedő adatgyűjtés előzi meg, amelynek eredményeként a nyomozó hatóság az alapos gyanú tényét közölheti a feljelentettel.
– Szanyin kívül mindenki tudja, hogy amit állít, az nem úgy működik. A rendőrség nem tartóztat le valakit, ha az ellen nem merül fel komoly bűncselekmény gyanúja – mondta lapunknak Németh Szilárd. A Fidesz főpolgármester-jelöltjének kampányfőnöke szerint az MSZP ilyen típusú kijelentésekkel akar „berángatni minket a mocsárba, de ez nem fog menni”. – Nem tudom, hogy „Szanyi kapitány” hallott-e többek között a Hunvald-ügyről, a csepeli kettős gyilkosságról, a BKV körüli botrányokról vagy a Wieszt-ügyről – tette fel a kérdést Németh. A politikus arra az ellentmondásra is felhívta a figyelmet, hogy azokban a bűncselekménygyanús ügyekben, amelyek fideszes képviselők feljelentésére indultak, értelemszerűen a nevüket is adták a feljelentéshez. Szerinte az is jelent valamit, hogy az MSZP az egyetlen párt, amelynek három képviselőjét is rabláncon vezették el az elmúlt időszakban.
Ismert, hogy az MSZP kormányzásának utolsó éveiben a rendőrség és az ügyészség több szocialista önkormányzati politikus ellen indított büntetőeljárásokat. Ezekben a nyomozásokban – a teljesség igénye nélkül – terheltként rabosították az erzsébetvárosi ingatlanpanamával összefüggésben Hunvald György VII. kerületi polgármestert, a BKV-botrányban különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés, zsarolás és más bűncselekmények miatt. A kerékbilincsügyben gyanúsítottként hallgatta ki a rendőrség Szabó Zoltán volt országgyűlési képviselőt. Az Andrássy út 47. szám alatti ingatlan árun aluli értékesítése miatt indult büntetőeljárás mások mellett Verók István VI. kerület polgármester és párttársa, Hatvani Csaba Terézváros szocialista alpolgármestere ellen. Hűtlen kezeléssel gyanúsították meg Fürst György korábbi MSZP-s alpolgármestert, de különösen nagy értékre elkövetett sikkasztás, vesztegetés és hivatali visszaélés bűntette miatt vádlottként látogatja a Tolna Megyei Bíróságot Szabó Loránd, Dombóvár volt MSZP-s polgármestere is. Hamarosan bíróság elé állhat párttársuk, Juhászné Lévai Katalin egykori képviselő, a Hajdú-Bihar Megyei Közgyűlés volt elnöke is, akit közokirat-hamisítással vádolt meg az ügyészség.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.