Kétszer is kapott végkielégítést pár hónap alatt a DRV volt vezérigazgatója – állítja feljelentésében Léhmann György siófoki ügyvéd. Eszerint Reményi Zoltánnak 2006-ban két alkalommal is hárommillió forintos végkielégítést folyósítottak, ő ugyanis egymás után kétszer kötött olyan két, illetve három hónapra szóló határozott idejű szerződést, amelynek lejártával háromhavi alapbére illette meg, ez akkor havi egymillió volt – adta hírül a Sonline. Feltűnően magas összegű volt még a vezérigazgató-helyettes 2008-as nyugdíjazás előtt kapott negyvenmillió forintos jutalma is. Ez különösen annak fényében tűnik etikátlannak, hogy a DRV volt alkalmazottja távozása után Tab község önkormányzatánál helyezkedhet el tanácsadóként, hogy segítse a települést egy önálló szolgáltató társaság létrehozásában, azaz a volt cégétől való leszakadásban. A siófoki ügyvéd feljelentése arra keresi a választ, hogy a DRV Zrt. jogosan építette-e be a nagy összegű, vezetői kifizetéseket a vízdíjba. A társaság menedzsmentjének tizenkét tagja 2008-ban 265 millió forintos fizetést vett fel, ez azt jelenti, hogy az átlagbér abban az évben 24 millió forint volt.
A rendőrség tekintélyes menynyiségű iratot foglalt le, hogy áttekinthesse a cég gazdálkodását, az eljárásba szakértőt és revizort is bevontak. Winkler Tamás, akit két hónapja neveztek ki a társaság vezérigazgatójának, teljes átvilágítást és a pazarlás kiirtását ígérte. Az új vezető közölte azt is, megdöbbenéssel tapasztalták, hogy a vízellátáshoz és szennyvíztisztításhoz szükséges épületek, műtárgyak környékén elhanyagolt állapotok uralkodnak. A cégnél haladéktalanul intézkedtek a botrányos állapotok megszüntetéséről.
Mint arról lapunk elsőként beszámolt, a napokban több mint százezer fogyasztónak küldött visszamenőlegesen megemelt díjú számlát a DRV. A cég arra hivatkozott, hogy a Bajnai-kormány egyik utolsó döntésével több milliárd forintot vont el az állami vízdíj-támogatási keretből. A társaság állította, nem díjemelést hajtott végre, hanem a korábbi miniszteri döntés eredményeként kieső támogatási összeg különbözetét számlázza ki 2010. január 1-jéig visszamenőlegesen. Több, lapunk által megkeresett ügyvéd szerint is jogszabálysértő lehet a lépés, mert visszafelé a szerződéseket nem lehet módosítani.
Illés Zoltán, a munkáltatói jogokat gyakorló és a szakmai felügyeletet ellátó Vidékfejlesztési Minisztérium környezetügyi államtitkára a Magyar Nemzetnek elmondta, meg kell vizsgálni az összes regionális vízmű árképzését, ilyen jellegű pénzügypolitikáját, és meg kell nézni azt is, hogy a cégek mekkora haszonkulccsal működtek az elmúlt években.

Magyar szavak, amiket szinte senki sem ismer – Ön tudja mit jelentenek?