Másokat is várnak persze, akik csak meseterápiára szorulhatnak. A cél a testi-lelki betegségek megelőzése, és egy olyan univerzális értékrend, valamint életvezetési minták megismertetése, amelyek származástól és életkörülményektől függetlenül segítenek a kapcsolódási zavarok rendezésében. A módszer Jungtól, aki a mesét és az archetípusokat elsőként kapcsolta be a lélekgyógyászatba, a művészetterápián keresztül ível addig a meseterápiáig, amely már teljességben gondolkodik az emberrel és külső-belső világával kapcsolatban. Az alapítók maguk is átélték már a mese gyógyító hatását, amikor minden vágyuk ellenére sokáig nem született gyermekük, s éppen a meseterápia segített rajtuk. Ez az élmény vezette őket arra, hogy páratlanul szép természeti környezetben meseterápiás központ létrehozásába fogjanak.
Az intézménnyel szorosan együttműködik a Mosoly Alapítvány, amely az ideérkező, terápián részt vevő csoportokat szervezi, és terapeutákat is ad a munkához. A következő hónapokban a később itt dolgozók képzése zajlik, majd 2011 tavaszától tíznapos turnusokban maximum húszfős csoportokban fogadja a hétesztendősnél idősebb érkezőket a központ. Családok is tölthetnek itt közös gyógyhétvégét, s ők hozhatnak magukkal kisebb gyerekeket is.
A mesével való gyógyításban fontos szerepet kapnak majd azok a madárpark téli és nyári röpdéjében látható eleven madarak, amelyek a szárnyalás képessége mellett a tájékozódás, az együttműködés, a kitartás és a gondoskodás képességét erősítik azokban, akik néhány napot a madársereg közelében töltenek el.
Illatos gyógyfüvekkel teli kert, szőlőlugas is segíti a belső iránytű kialakítását az ideérkezőkben. Az egyik épületben azokat is fogadják, akik le akarják írni, és itt akarják hagyni megőrzésre a saját maguk összerakta mesét.
A Meseterápia Központ külső megjelenésében is mesék világát tükrözi két tornyos épületével, madárparkjával, kertjeivel, a kanyargó ösvény és a víz látványával. Így ábrázolja a teljességet, az ég és a föld összekapcsolását, utal a mikro- és makrokozmosz öszszefüggésére, hangsúlyozza az ember kapcsolatát a természettel és a világmindenséggel. A kertet – amely szintén fontos ősi archetípus a mesékben – az ideérkező gyerekek és felnőttek művelhetik is, s így a teljesség átéléséhez a többi között a kertészkedés, a gazdálkodás öröme, a közös fizikai munka élménye is hozzásegítheti őket.

Bródy János fia takarít, hogy elüsse az időt a kaliforniai börtönben