A tanúk meghallgatásával folytatódott tegnap a Fővárosi Bíróságon annak a büntetőügynek a tárgyalása, amelyben több milliárd forintos vagyoni hátrányt okozó ipari kémkedéssel vádolják a Diagon Kft. két egykori alkalmazottját és harmadik társukat. A vád szerint Harmat Sándor és Torma Lajos Moszkvában akarta értékesíteni a Diagonnál megszerzett adatokat, amelyeket a harmadrendű vádlott, a Diachem Kft. vezetője rendelt tőlük. A cégvezető, Pallai Zsolt korábban leszögezte: soha nem kért és nem is kapott a Diagontól származó adatokat. Ezzel szemben a Diagon ügyvezetője, Kern József állítja: cégének négymilliárd forintot meghaladó kárt okoztak – a feltételezett – ipari kémkedéssel.
A hétfői tárgyaláson azonban a tanúként meghallgatott Csavajda Pálné, Kern korábbi üzlettársa, a Bio-Team 2000 Kft. ügyvezető igazgatója azt mondta, ekkora összegű kár okozásához sokkal több időnek kellett volna eltelnie, vagyis ilyen rövid időintervallum alatt képtelenség ilyen nagy mértékű hátrányt okozni.
– Már a kémkedés tényének a feltételezése is profán és abszurd, hiszen az oroszoknak nincs szükségük ilyen primitív technológiára – jelentette ki Kern József volt üzlettársa, Kassai József, akinek orosz kapcsolatai révén próbált terjeszkedni korábban a Diagon Kft. Kassai tanúvallomásában rámutatott, az oroszok szeretnének bevonulni magas színvonalú, high-tech termékeikkel a magyar piacra. – Nem értem, hogyan merülhet fel ennek az ellenkezője – jelentette ki a bíróságon.
A tárgyaláson meghallgatták Nyíri Miklóst, a Genoid Kft. ügyvezetőjét is, aki szintén a Ferihegyi repülőtéren tartózkodott 2008-ban, amikor az ügy vádlottjai Oroszországba igyekeztek kijutni, hogy – a vád szerint – üzleti titkokat juttassanak a távoli országba. Nyíri állította, nem egy helyre indult a vádlottakkal, csupán cége ügyében utazott az üzleti útra.

A magyargyűlölő román elnökjelölt útját járja Magyar Péter