Evening Standard
Ne utazz Afrikába, inkább a városi „dzsungelben”, saját kis közegedben tégy valamit a közért jelszóval indított kampányt Boris Johnson. A londoni főpolgármester akciójával arról akarja meggyőzni a tehetős, ám a középiskola és az egyetem között „pihenő” diákokat, hogy egy esetleges harmadik világbeli karitatív munka helyett saját városukban tegyenek valamit. A londoni lap szerint a tory városvezető kísérleti programjában részt vevő ötven fő öt – nem túl impozáns városnegyedben fekvő – általános iskola mentoraként tölt el tíz hónapot.
A munkáért a városháza egyébként ezer fonttal is jutalmazza a résztvevőket.
Herald Tribune
Az ázsiai vezetők egyre inkább azt hiszik, hogy vége az Egyesült Államok hegemóniájának,
s az amerikai politika polarizálódása – amelyet a Teadélután mozgalom embereinek előretörése is igazolt a republikánus előválasztásokon – szimbolizálja, hogy képtelenek a globális kapitalizmus változó természetéhez adaptálódni a pénzügyi válságot követően – írja a globális lap véleménycikkében. A japán kormány minapi, jenleértékelődéshez vezető intervenciója alapján leszögezi: úgy tűnik, bealkonyult a szabadpiaci gondolkodásnak a nemzetközi gazdasági irányításban, s ezt Washingtonnak meg kell értenie, különben alulmarad a manőverezésben.
The Wall Street Journal
Az amerikai üzleti körök neoliberális lapja szerint egy európai célpontok elleni terrortámadás-sorozat megakadályozása érdekében a CIA drasztikusan növelte a pakisztáni törzsi területeken tevékenykedő iszlamista szélsőségesek elleni légi csapások számát. Az amerikai hírszerzés ügynökei szeptemberben eddig húsz rakétatámadást hajtottak végre pilóta nélküli repülőgépekkel a tálibok pakisztáni hátországában. A lap hivatalos forrásokból úgy értesült, hogy a terroristák célpontja a többi között Nagy-Britannia, Franciaország és Németország területén lett volna. A pakisztáni akciók titokban zajlanak, hogy ezáltal is elkerüljék a felháborodást.
guardian.co.uk
A baloldali brit lap a fémtolvajok okozta vasúti károk miatt panaszkodik. Írásuk szerint utasok százezreinek életét keserítik meg Nagy-Britanniában a mind aktívabb tolvajok, akik a busás haszon reményében tonnaszám lopják a vasúti biztosító berendezések rézkábeleit. A lap beszámolója szerint a kínai és az indiai gazdaság meredeken emelkedő fémkeresletét a brit vasúti infrastruktúra is megszenvedi, ugyanis az egekbe szökő árak hatására rekordszintet ért el a fémtolvajlás a brit vasutak mentén. A hálózati infrastruktúra működtetéséért felelős cég, a Network Rail adatai szerint a lopási hullám évente tizenegyezer vonatot és egymillió utast érint, főleg vonatkésések, forgalmi fennakadások formájában.

Ugye önökkel is előfordult már, hogy valakitől kaptak csak úgy, egy csomó pénzt?