Jelenleg több Pécs melletti településen is a kisebb részben a francia Suez tulajdonában lévő Pécsi Vízmű Zrt. végzi a vízszolgáltatást, ám úgy, hogy a Pécs százszázalékos tulajdonában lévő Tettye Forrásház biztosítja a vizet, s egyben kezeli is a településekről érkező szennyvizet.
A Forrásház álláspontja szerint a 2009. október és 2010. április közötti időszakra bruttó 164 millióval tartozik mindezért a PV Zrt., s a tartozás kiegyenlítésére december 27-ig adtak időt a cégnek. Abban az esetben, hogyha nem utalja át a pénzt a PV Zrt., akkor tizenkét települést érintően korlátozhatják a vízátadást. Arra ugyancsak felhívta a városi cég a PV Zrt. figyelmét, hogy az üzemeltetési szerződésük által előírt ellátás biztosítása érdekében gondoskodjon az alternatív vízbeszerzésről is.
Sándor Zsolt vezérigazgató minderről levélben értesítette a PV Zrt. vezetőjét, amelyben leszögezte, az elmúlt egy esztendőben semmiféle együttműködési készséget nem tapasztaltak a PV Zrt. részéről, s a lépésre azért szánták el magukat, mert ezzel a „folyamatosan igénybe vett és meg nem térített szolgáltatás fenntartásából felmerülő további károkat” kívánják megelőzni.
Információnk szerint mindössze néhány napig tarthat a korlátozás: úgy tudjuk ugyanis, hogy a települések mindeddig azért nem léptek ki a PV Zrt.-vel meglévő szerződésekből, mert tartottak a megállapodás felbontását követő, esetlegesen rájuk nézve kedvezőtlen jogi lépésektől, ám a szolgáltatás korlátozása után már elegendő jogalappal bírnak a PV Zrt.-vel való szakításhoz. Így megnyílhat az út a Tettye Forrásházzal való megállapodások megkötése előtt. Mindezt alátámasztja az is, hogy a legutóbbi pécsi testületi ülésen a képviselők elfogadták: az említett községek részesedést szerezhessenek a Forrásházban a cég törzsrészvényeinek megvásárlásával.
Az MTI tudósítása szerint ugyanakkor petícióban tiltakoznak a város polgármesterénél az érintett települések vezetői, mivel szerintük az eljárás etikátlan és jogszerűtlen.
Boda polgármestere, Kovács Győző hétfőn úgy nyilatkozott, a cégek közötti elszámolási vita nem rájuk tartozik, nem szabad, hogy annak szenvedő alanyai ők legyenek. Vér József, Bicsérd polgármestere szerint a Forrásház egy éve szeretné elérni, hogy a községek vele szerződjenek az ivóvíz-szolgáltatásról, de nem tudtak megegyezni, mert a vízdíj drágulna, kártérítési pereket indítana ellenük a PV Zrt.
Az MSZP városi frakciója pedig közleményben úgy reagált, hogy több ezer ember maradhat ivóvíz nélkül Pécs környékén, s felháborítóan cinikus a Forrásház lépése. Szerintük a Forrásház zsarolja a kistelepülések lakóit és polgármestereit.

Kettészakadt az ország: óriási hőmérséklet-különbség északon és délen