Száz percen át tartó teljes holdfogyatkozást figyelhetünk meg ma éjszaka, a jelenség szabad szemmel és kisebb látcsővel is jól látható. Úgynevezett centrális fogyatkozásról van szó, a földárnyék középen halad át, és a szokottnál is sötétebb lesz. Mivel közel vagyunk a nyári napfordulóhoz, az átlagosnál nagyobbnak tűnő Hold végig alacsonyan, és kezdetben – azaz a fogyatkozás részleges fázisában – még a horizont alatt látható – olvasható a Magyar Csillagászati Egyesület honlapján.
A jelenség Magyarországról majdnem teljes egészében megfigyelhető, és hasonlóképpen megcsodálható Afrika nagy részéről, az Indiai-óceánról, a Közel-Keletről, Ázsia középső vidékeiről és az Antarktiszról. Részben látható ugyanakkor Nyugat-Európából, Dél-Amerika keleti feléből, Ázsia keleti részéről és Ausztráliából. A fogyatkozás már a Hold felkeltekor (20 óra 30 perc körül) észlelhető, egy órával később pedig az égitestet eltakarja a Föld árnyéka. A legsötétebb újabb ötven perc múlva, egészen pontosan 22 óra 12 perckor lesz. A Hold megvilágított felszíne 23 óra után bukkan elő újra, ekkor ér véget a teljes fázis. Látható lesz a Tejút és a Hold fénye által máskor elnyomott nyári csillagok csillagképei is. A holdfogyatkozás éjfél után egy órával ér véget, ekkorra a félárnyék is eltűnik az égitest felszínéről.
Legutóbb 2000 júliusában volt ilyen hosszan, 107 percen át tartó teljes holdfogyatkozás, legközelebb december 10-én, 51 percre tűnik el a Hold. A ritka természeti jelenség alkalmával ma éjszaka az ország több településén és a határon túl is távcsöves bemutatóra várják a vendégeket a csillagászati egyesület tagjai és társszervezetei.
Kommunista élharcos volt Magyar Péter rezsicsökkentést eltörlő embere